Hostivařské kotěcí nadělení aneb Chcete nás?

2. listopadu 2010

Jednoho předletního večera jsme s kolegyní Luckou sbalily kočkoodchytové propriety a vydaly se řešit kotěcí kalamitu, která se pomalu ale jistě vzmáhala na maličké zahrádce u stejně maličkého domku v Hostivaři.

 

Majitelka požádala o pomoc, protože se jí na zahradě před pár lety začaly množit kočky a tohoto jara přibylo k 5 dospělým kočkám dalších 11 koťat.

 

Několika malých a šíleně vychrtlých koťátek jsme si všimly hned po příchodu – tetelila se na nízké stříšce sklepa, kam jsem pro ně nakonec i přes své rozměry a obavy, zda stříška vydrží:(, vylezla. Čtyři odchycená koťátka byla v žalostném stavu – hubená, plná klíšťat a se zalepenýma očima. Okamžitě jsme je i přes pokročilou denní hodinu vzaly k ochotnému veterináři, který naordinoval léčbu. Bohužel všechna tato koťátka do několika dnů zemřela – pitva a testy ukázaly vážné nemoci, s nimiž nebylo slabým kotěcím tělíčkům možno bojovat :(

 

V tuto chvíli jsme už i díky rozhovoru s majitelkou pozemku věděly, že tamní koťata mají velmi vysokou úmrtnost – kočičí nemoci si každoročně vybíraly vysokou daň. Bylo nutno urychleně odchytit zbytek koťat, což se s pomocí majitelů zahrady nakonec podařilo, stejně jako kastrace několika dospělých koček a kocoura.

 

Nakonec bylo do depozit rozmístěno 7 koťat, která se naštěstí ukázala silnější než první čtveřice a díky okamžité léčbě a péči přežila.  Tři sourozence – Ashitaku, Aiko a Amaterasu se podařilo umístit ještě v létě, jejich 4 bratranci a sestřenice však zatím to štěstí neměli a stále čekají na nový domov.

 

I přes to, že koťátka byla první týdny a měsíce života vychovávána zcela plachými matkami, se v depozitech aklimatizovala a ráda si přivykla na lidskou péči. Občas jsou lekavá a někdy se jejich krásné velké žluté oči – klenot všech koček z Hostivaře – dívají nejistě, ale když si zvyknou na svého člověka a začnou mu důvěřovat, odmění ho spokojeným předením při hlazení a mazlení.

 

Pětiměsíční bratříčci Fabián a Florián vás očekávají v kladenském depozitu, stejně staré kočičky Judynku a Kvíčenku můžete navštívit v Praze. Koťátka, která si přes velkou nepřízeň osudu vybojovala svůj život, pořád čekají na nový, stálý domov s milujícími páníčky. Mohli byste jim ho poskytnout třeba vy?

 

Darja Č.
www.kocicinadeje.cz
tel: 737 752 969, 604 444 241
e-mail: darja.cablova@post.cz

 

Přidáno: 60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?