Hračky a hry pro zábavné krmení psa

8. ledna 2016

Před několika lety začaly zoologické zahrady na celém světě přistupovat ke krmení zvířat zcela novou formou – začaly zvířata více zapojovat do procesu krmení. Zjistilo se, že pokud zvíře musí samo pracovat na získání potravy, je to pro něj něco úplně jiného, než když dostane jídlo naservírované bez hnutí končetinou. Tento princip se postupně dostal do okruhu chovatelů domácích zvířat, včetně psů.

Divocí psi loví svou potravu, což jim přináší fyzické i duševní uvolnění a opravdový požitek z jídla. Oproti tomu zpravidla jedinou aktivitou, kterou vyvíjí domácí pes před jídlem, je slintání v očekávání mísy dopadající na podlahu. Zkuste nový přístup, proměňte vašeho psa v lovce! Jak na to? S použitím plnících hraček máte zajištěno, že pes ochotně a s nadšením ztratí pár kalorií ještě předtím, než se k jídlu dostane. Jak vybrat správnou plnící hračku?

 

Správná velikost hračky pro psy

Při výběru velikosti hračky zvažte velikost čelistí vašeho psa a také jeho žravost. Předejdete tím chybě, na jejímž konci může být hračka zničená po prvním použití.

 

Hračky pro psy? Buďte variabilní!

Váš pes určitě ocení různorodost plnících hraček. Některé mohou být jednodušší, některé složité. V každém případě pokud mu dají zabrat, než se dostane k jídlu, bude spokojený. Mějte po ruce čistou hračku, zatímco další se myjí v myčce.

Nevyrábějte hračky pro psa sami

Určitě ne, pokud si nejste na sto procent jisti bezpečností hračky s ohledem na zdraví psa. Cokoli je cítit jídlem, dokáže totiž většina psů rozcupovat. A o újmu na jeho zdraví nikdo z nás nestojí.

 

Proveďte test hlučnosti

Pes bude mít o hračku obrovský zájem (minimálně do té doby, než z ní vydoluje veškerou náplň). Ujistěte se proto před koupí, že hračka nevydává nesnesitelný hluk např. při dopadu na tvrdou podlahu.

 

Inteligentní hry pro psy

I psi, kteří neoplývají neskonalou inteligencí, mají rádi inteligentní hry, které obecně nutí psy k tomu, aby používali mozek k získání potravy. Některé hry vyžadují pohyb páčkou nebo posun některých předmětů k tomu, aby se pes na jídlo dostal. Takovou stimulaci mozku před jídlem neposkytne psu žádná miska. Nezapomeňte však, že na trhu je k dispozici mnoho her, od nejjednodušších po ty nejsložitější. Všechny však vyžadují trpělivost a proškolení psa, jak s hrou zacházet. Zároveň lze doporučit dozor nad psem v průběhu hraní. Jinak by se pes mohl rozhodnout pro jednodušší cestu – použít násilí.

 

Najdi a sněz!

Nepotřebujete nutně hračky nebo hry k tomu, abyste psa zabavili během jídla. Zkuste třeba psu granulky schovat na různých místech v bytě, a potom ho nechte hledat je. I taková hra ho určitě pobaví.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?