Hračky pro kočky

26. června 2008

Kočka je schopná pojmout za hračku téměř jakýkoli předmět, se kterým může sama pohybovat, proto je třeba jí velmi brzy vysvětlit, co hračka je a co ne.

Hry jsou pro kočky velmi důležité, zejména v kotěcím věku se pomocí her rozvíjejí jejich smysly a lovecké umění. Pro kočky chované v bytě je hra jedinou možností zábavy a vyžití, proto potřebuje hračky, se kterými se dokáže zabavit sama i bez asistence pána. Kočky jsou hravé po celý život, proto se nemusíte bát do hraček investovat.

 

Druhy hraček pro kočky

Plyšové a plastové myšky - myšky jsou velmi oblíbenou hračkou, snadno se zachytnou za drápek a kočička si pak s nimi pohazuje a pere se s nimi. Plastové myšky jsou obvykle potaženy sisalem a místo ocásku mívají barevné pírko, které kočičky velmi láká.

 

Míčky - na hladkém povrchu si vaše kočička bude moci sama zahrát kopanou, ráda je bude honit po celém bytě a jistě ocení, pokud si budete koulet s ní.

 

Hračky na gumičce - zavěšují se například mezi futra u dveří. Kočička na hračku skáče a snaží se jí ulovit (Pozor! Hračku odstraňujte vždy, nejste-li hře přítomni, kočička by si mohla ublížit, a proto je třeba ji kontrolovat).

 

Bičíky - provázek s hračkou přivázaný na tyčce. Hračka je určená pouze pro asistovanou hru, můžete v klidu sedět například u televize a občas bičíkem mávnout, o zbytek už se postará kočička.

 

Hračky vydávající zvuky - rolničky a rachtačky jsou nejoblíbenější hračkou vydávající zvuky.

 

Mechanické hračky - hračky, které se samy pohybují, bývají obvykle na baterky, je jen na vaší kočičce, zda se jí mechanická hračka bude líbit. Většina kočiček ale neodolá například malé myšce na kolečkách, která před ní bude utíkat.

 

Hračky na provázku - hra pro vás a vaši kočičku, s provázkem můžete běhat po bytě a vaše malá vás bude velmi ráda honit.

 

Jako hračka kočičce ale postačí opravdu cokoli, role od toaletního papíru, peříčko, prázdná krabice od čehokoli, kelímek, klubíčko...

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?