Hurá do útulku!

16. listopadu 2010

Čím více je internet součástí mého života, tím více se setkávám s nabídkou pejsků v útulku.

 

Brala bych je všechny, ať jsou mladí, staří, bez nohy, bez ocasu, všechny bych je chtěla zahrnout bezmeznou láskou, ale vím, že to nejde. Ono, pořídit si pejska není žádná sranda a je potřeba myslet na mnoho věcí, jako je čas, finance, veterinární péče... Však to známe všichni.

 

Ale je tu i jiná možnost pomoci a to dobrovolná činnost v útulku, kterou jsem měla možnost vyzkoušet si nedávno. Zpočátku jsem měla velký strach - vydržím ty pohledy smutných očí? Zvládnu to? Obavy mě přepadávaly i v prvních chvílích, kdy jsem se blížila k branám útulku.

 

Uvnitř mě uvítala paní, se kterou jsem měla domluvenou schůzku. Nejdřív mě provázela mezi pejsky, u kterých jsem v kotcích hrabala listí. Byla to vesměs velká plemena, buďto nezvladatelná (na pohled), nebo nemocná. "To víte, lidé si chodí do útulku pro štěňátka, malé roztomilé pejsky, kteří jsou vychovaní... Ale nemocné a nezvladatelné psy, o ty nemá zájem nikdo..." Nezvladatelná fena, se kterou jsem byla v kotci, se nakonec ukázala jen jako špatně vychovaná a po pár pohlazení a piškotech se mi naprosto oddala. Byla jsem překvapená, že kotce jsou vcelku prostorné, pejskové mají zateplené boudy vyplněné slámou, aby jim nebyla zima. Důvěrně znali pracovnici, která se o ně starala, a na slovo ji poslouchali.

 

Potom jsme se dostaly ke kočičkám, které jsem pomáhala vyčistit a nakrmit. Šlo o kočky v karanténě, které čekaly na veterinární ošetření, buďto očkování nebo měly nějaký zdravotní problém. Ve velkých klecích byla spousta koťátek, kočky všech barev a druhů. Sotva uviděly pracovnici útulku, začaly se třít o mříže, vrnět, mňaukat... Paní znala důvěrně každou kočku. Věděla, jaké krmivo jí sedí, kolik vody dát, pro každou kočku měla milého slova a pohlazení. Zaujala mě především její práce s problémovým kocourkem, kterého majitelé dali do útulku, protože byl moc "hrrr". Ano, byl to živý kocourek, ale pracovnice útulku přesně věděla, jak jej uchopit, oslovit, aby pocítil její nadřazenost a aby se uklidnil. A on to potřeboval vědět.

 

Návštěva útulku mě velmi mile překvapila. Ano, viděla jsem zvířata, která čekala na lepší domov, ale byla to zvířata nesmírně vděčná za tu lásku, která jim v útulku byla dávána.

 

Odcházela jsem s úžasným pocitem, že jsem mohla alespoň tu krátkou chvíli jejich život obohatit. Pohladit je, nakrmit, uklidnit. A teď už vím, že když člověk nemůže dát lásku jen jednomu zvířeti v podobě jeho adopce, nemusí to hned vzdávat. Dát trochu lásky mnoha zvířatům je stejně cenné jako dát všechnu lásku jen pro jednoho tvora.

 

A tohle je celý smysl mého článku. Prosím, pomáhejte!Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?