I kočky musí na záchod

9. října 2012

Kočka je tvor velmi inteligentní a v naprosté většině nemá problém pochopit, kam se může vyprazdňovat. Stačí, pokud jí ukážete místo, kde je záchůdek. Pak ho prostě používá. Steliv je ale velké množství a je pravdou, že ne na každé musí kočka reagovat kladně. Některá jí mohou prostě vadit a výsledkem bude to, že svoji potřebu vykoná mimo určené místo. Co s tím?

Záchod pro kočky

Ze záchodů pro kočky si lze také vybrat z velkého sortimentu. Můžete pořídit malý nebo velký, otevřený nebo krytý, některý je dokonce s dvířky.

Kočka by se měla se záchodem seznámit, dejte jí tedy dostatek času k tomu, aby si ho prohlédla a očichala. Otevřený záchod většinou problém nebývá, zavřený ale může kočce prostě vadit. Pokud má navíc zaklapovací dvířka, tím spíše.

Pokud si pořizujete kočku, je nejlepší začít s otevřeným záchodem, kam se bez problémů zcela jistě naučí chodit. Později můžete přejít k zavřenému a pozorovat, co s kočkou tato změna udělá. Pokud jí ani to nebude dělat problém, můžete přejít k další fázi a tou je záchod s dvířky.

Nejprve je odstraňte a naučte na tento záchod kočku chodit. Později dvířka zpět nainstalujte a uvidíte. Některým kočkám ale ani takto radikální změna problém nedělá. Je jí naprosto jedno, jak záchod vypadá.

 

Stelivo pro kočky - jak ho vybrat?

Na trhu je několik druhů steliv. Lze zvolit stelivo hrudkující nebo nehrudkující. Výhodou hrudkujících steliv je, že lopatkou vyjmete pouze znečištěnou část a zbytek může zůstat v záchodu.

Dále jsou steliva kamenná, buničinná, dřevitá nebo silikátová. Rozdíl je i v penězích a také v kvalitě. Jsou steliva, která vydrží v záchodu i několik dní. Samozřejmě, vše závisí také na tom, kolik koček záchod používá. Zcela jistě jedna kočka neznečistí záchod za stejnou dobu jako třeba koček pět.

Některá steliva jsou lehká a kočky je při použití vynášejí ze záchodu ven. Je tedy možné zakoupit i předložku, ze které zbytky steliva snadno odstraníte.

Dále se mezi stelivy objevují i ta, která jsou parfémovaná, která pohlcují pachy nebo zabraňují tvorbě bakterií.

Může se stát, že kočka na dané stelivo bude reagovat různě. Může ho dokonce i odmítat a v takovém případě vykonává potřebu jinde. Pokud tento problém objevíte, zkuste nejprve změnit stelivo. Ne vždy totiž takové chování znamená zdravotní problém, ale jen reakci na neznámou věc.

 

Lidský záchod pro kočky

Není dnes již žádná výjimka, že se kočka naučí chodit na záchod lidský. Kočku to lze dokonce i poměrně snadno naučit. Na trhu jsou dokonce zařízení, která krok po kroku učí kočku přechodu na lidské WC.

Je to asi nejsnazší způsob. Odpadá nákup steliva a také nápor zápachu. Zde už záleží na trpělivosti majitele a také na tom, jak dostupný kočce lidský záchod je.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?