Ideální hračky pro psy

8. prosince 2014

Psi hračky zbožňují. V podstatě ani tak nezáleží, s čím si pejsek hraje – dokáže se zabavit takřka s čímkoli. Ať už se jedná o hračky plyšové, gumové aportovací nebo vaše staré boty. Když si pejskové chtějí hrát, tak si jednoduše hrají. Stále více pejskařů ale začíná uvažovat nad tím, zda hračky, které svým čtyřnohým mazlíčkům kupují, nejsou jejich zdraví škodlivé či zda jim nemohou jakýmkoli způsobem ublížit. Světe div se, ale otázka je to skutečně oprávněná. Vzhledem k tomu, že si pejsci s hračkami hrají převážně ústy, měl by se každý majitel psa zamyslet nad tím, co svému pejskovi kupuje a zda mu tím nějak neubližuje. I v tomto případě na kvalitě záleží. Nabízí se otázka: Jaké jsou ideální hračky pro psy?

Nerozkousatelné hračky

Psí zoubky umí nadělat pěknou neplechu. Pejsci je používají ke krmení, a proto se není čemu divit, že jsou ostré a silné. Kdo má pejska, určitě moc dobře ví, co všechno dokáže provést hračkami. Mnohdy stačí opravdu jen chvilička a i ta sebedražší hračka je cucky. Samozřejmě, hračky jsou od toho, aby se s nimi hrálo. A když se zničí, tak se s tím zkrátka musí počítat. Chcete-li ale svému pejskovi pořídit něco, co nějaký čas vydrží, a proto ho i zabaví na dlouhé chvíle, kupte mu nerozkousatelnou hračkuJsou vyrobené ze speciálně vyvinuté jemné a vysoce trvanlivé pryže a dají se sehnat doslova za hubičku. Ačkoli je tento druh hračky určený spíše pro psí seniory, nikde není psáno, že ji nemůžete koupit i psímu miminku.

MujMazlik.cz

 

Plovací hračky

Především v letních měsících, kdy venku panují nesnesitelná horka, berete své pejsky často k vodě, aby i oni zchladili svá těla. Pro takové příležitosti si můžete pořídit plovací hračky, které jsou určeny ke hrám ve vodě. K dostání je například plovací pešek, jenž je výbornou pomůckou nejen k výuce aportování, ale stejně tak dobře poslouží i tehdy, kdy už váš mazlíček aportovat umí. K letním návštěvám u rybníku naprosto ideální.

 

Terapeutické míče

Máte-li doma dominantního či loveckého pejska, pak především on, ale samozřejmě i vy, oceníte nerozkousatelné terapeutické míče, které jsou nestlačitelné a téměř nezničitelné. Je určený k bojovným hrám, jako je například štvaní či pronásledování, které zvláště lovecké pejsky baví a k životu jistý druh adrenalinu potřebují. Tyto míčky jsou schválně vyrobeny ze silného a tvrzeného speciálního plastu, aby jej pejsci při hrách nemohli uchopit, což v nich probouzí lovecké instinkty a tato hra je zabaví na velmi dlouhé chvíle.

MujMazlik.cz

 

Vrhače tenisových míčků

Pejsci si sice dokážou vyhrát i sami, ovšem mnohem raději mají, když se do hrací aktivity zapojíte s nimi.Ideální hračkou pro společné chvíle jsou vrhače tenisových míčků. Aportování většina psů zbožňuje, a proto se této aktivitě jejich majitelé hodně věnují. Ptáte se, proč k této hře pořizovat speciální vybavení, když bohatě stačí míček či létající talíř hodit ručně? Jednoduše proto, že tenisový míček vložený do rozevřeného konce vrhače, který je vyroben z pružného materiálu, pak dokážete zahodit do dvakrát až třikrát delší vzdálenosti, než by se vám povedlo klasicky hodem ruky. Tím pádem pejskovi umožníte větší proběhnutí – a pohyb je radost.

 

Aktivační a motivační hračky

Věděli jste, že i pejsci se mohou svým způsobem vzdělávat? Samozřejmě se nejedná o takový druh vzdělávání, že by vám pak váš pes dokázal přečíst denní noviny, vypočítat daně nebo si s vámi pohovořil o politické situaci v České republice. Aktivační a motivační hračky jsou rozděleny do kategorií podle obtížnosti, můžete tak pro svého mazlíčka koupit takovou hračku, která bude odpovídat jeho věku. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzdělávací hračky, mohla by spousta lidí nabýt mylného dojmu, že takový druh zábavy nemůže jejich pejska absolutně nadchnout. Pravdou zůstává, že se jedná opravdu jen o mylnou iluzi, jelikož i motivační hračky psy baví. A jestli tomu stále nevěříte, ihned svému pejskovi jednu takovou pořiďte a možná se budete divit!

MujMazlik.cz

Hračky spletené z lan

Malá, středně velká i velká plemena spletené hračky baví. Dají se kousat, některé jsou určené i k přetahování, což je aktivita, ve které si libuje nejeden pejsek bez ohledu na velikost či věk. I spletené hračky mohou sloužit k aportování, koupíte-li svému pejskovi například hračku ve tvaru kruhu, můžete mu ji při společných chvílích házet.

MujMazlik.czMujMazlik.cz

 

Kde takové hračky koupit?

Specializovaný obchod http://www.mujmazlik.cz/

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?