Inteligence psů

18. září 2016

Inteligence psa,kterou se tolik zabývají lidé,spočívá v tom,co se pes dokáže naučit pod vedením člověka.Na prvních 10 místech se umístili vesměs ovčáčtí a služební psi,na posledních 10 zase honiči a chrti.Čím to je?Ovčáci budí dojem chytrosti díky své ochotě přizpůsobit se.S honiči a chrty to tak lehké zdaleka není.

Jsou nezávislejší,samostatnější a dlouhé opakování stejných povelů je nebaví a na páníčka nereagují.Zdaleka ale nemusejí být hloupí.Při správném vedení,různorodé výchově a pochopení jejich povahy se toho dokáží naučit poměrně dost.

Problémy mají majitelé,kteří si vybrali plemeno,kterému nerozumí.Kdo si přeje psa,který se naučí všechno hned,sotva pochopí psa,který nemá rád výcvik pro "chytřejší" psy.Myslí si,že k nim mají rigidní postoj a nechtějí se učit.

Pak existují chovatelé,kteří si cíleně chtějí pořídit tvrdohlavého psa a jsou ochotni slevit ze svých požadavků a potrápit si "závity mozkové" s vymýšlením atraktivního výcviku,který by jejich psa bavil.Takoví osvícení majitelé dokáží zázraky.

Zdaleka nejde přesně určit,jaké plemeno je chytré,hloupé,odvážné nebo bázlivé.Jednou na jednom cvičišti jedna rádoby cvičitelka řekla:"No jo,já znám tak dva(plemeno neuvedeno) a jsou to psychoušové.Všichni(plemeno neuvedeno) jsou psychoušové."Myslím si ale,že když jsou takoví dva,nemusí být takoví všichni.A zrovna na cvičišti před lidmi mi to přijde hloupé,netaktní a nevhodné zmiňovat.

 

Uděleno: 60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?