Já a můj následník

7. června 2013

Jmenuji se Rex a jsem kříženec jezevčíka. Dnes by mi bylo 18 let. Bydlím na obláčku, ze kterého pozoruji svou rodinu a svého „brášku“, který dostal jméno Dasty. Jsem malého až středního vzrůstu, barva černá – jen tlapky jsou hnědé a oči taky černé, což v naší rodině je asi dědičné.

 

Bráška je „velký“ rošťák. Narodil se v roce 2011 jako kříženec jezevčíka a Cardigana a má dva sourozence, kteří už dnes mají své nové páníčky.


Já vs. Dasty


Rasa

Já jsem byl kříženec jezevčíka, ale nepřišli jsem na to, s čím jsem křížený. Dasty je kříženec jezevčíka a Welsh Corgi Cardigana, což není jisté. Myslí si to páníčci. Ale je to velice pravděpodobné. Ukazuje na to více znaků, např.: Dastyho uši visí někdy dolů (jako u jezevčíka) a někdy zase stojí nahoře (u Cardigana). Pobíhání u Dastyho je přesně takové jako u Cardigana, ale nohy má po jezevčíkovi.


(Původní) domov a sourozenci

IMG_1397.JPGPřed tím než jsem přišel do rodiny kde jsem zůstal celý svůj život jsem žil u jedné paní na dvorku, kde jsem chytal slepice a vše co se hýbalo.
Pomáhal mi můj bráška, ale páníčci si vybrali mě. Důvodem byla roztěkanost mého brášky, já jsem byl takový kliďas. Zato Dastyho si páníčci vzali z útulku. Pochází ze tří sourozenců, ale v útulku už zbyli jenom dva. Páníčci si vybrali Dastyho – líbilo se jim jeho zabarvení.


Hračky, jídlo a pamlsky


Hračky, které jsem měl a mám rád, jsou koberečky, které jsem rád trhal a hračky které nepískají. Dostával jsem různé polévky, konzervy a kosti z kuřete, které mám strašně rád. Zato Dasty miluje pískací hračky a má rád všechno co se dá jíst. Ale jelikož má problémy s váhou, tak musí držet dietu a běhat, což se mu docela líbí.

Kamarádi

Mezi mé kamarády patřil Tobík a Bad, kteří ještě žijí u svých páníčků. Bohužel v té době v okolí nebydlela žádná psí slečna, takže jsem musel vzít za vděk pouze psími kamarády. Dasty už má spoustu psích kamarádek, na které nedá dopustit. Jeho slečny jsou krásné a poslušné, patří mezi ně například Peggy – což je kříženec jezevčíka, je podobná Dastymu, někdy si lidé myslí, že jsou sourozenci, Betynka je také kříženec, ale má kamaráda, který ho má Dasty také rád, jmenuje se Filip a je kříženec Německého ovčáka a knírače, další psí slečnou, na kterou Dasty nedá dopustit a troufám si říct, že je to jeho největší psí kamarádka (kdo ví, třeba se z nich vyklube krásný pár) je Annie (kříženec bílého švýcarského ovčáka). Dále mezi jeho kamarádky patří Aimy, Žanetka, Týnka, Justynka a Běluše.

Povely a cvičení

Jelikož jsem byl poslušný pejsek a dobře vychovaný, nemusel jsem chodit na cvičáky. Stačilo, že jsem uměl základní povely, jako sedni, lehni, ke mně a nesmíš. Dasty byl ale neposlušný a musel chodit na cvičák, který mu ale velmi prospěl. Naučil se základní povely a dokonce i povely, které nejsou tak důležité. Někdy se zdá, že to nezvládne, ale je velice chytrý.


Možná se bude někomu zdát, že svého následníka – „brášku“ moc vychvaluji, ale není to tak. Po mém odchodu byl v domě smutek, který se sice vytratil, ale nebylo to takové, jako když jsem tam byl já. Proto jsem rád, že se páníčci po šesti dlouhých letech rozhodli si pořídit pejska a to zrovna Dastyho, který vnesl do domu veselí, úsměv a radost. A já vím, že má rodina je v dobrých rukou a vzpomínky na mě budou nosit ve svém srdci.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?