Jack Russell teriér - jakou má povahu?

23. března 2011

Jack Russell teriér je neuvěřitelně energický a hravý pes. Miluje pohyb, neustále někde pobíhá a jen těžko jej unavíte. Hodí se téměř pro jakýkoliv psí sport, ovšem jeho největší vášní bývá hra s míčkem. Díky své značné inteligenci se snadno učí. Výchova však musí být důsledná a vedená pevnou rukou, neboť je značně tvrdohlavý a svéhlavý.

Jack Rusell teriér je velmi společenský a své rodině bude oddaným a milujícím partnerem. K dětem má velmi vřelý vztah, rád si s nimi hraje, je pro ně báječným kamarádem pro kdejakou neplechu. K neznámým lidem se chová většinou přátelsky, návštěvy nadšeně vítá a vyžaduje si jejich pozornost. Přesto je velmi dobrý hlídač, vše ohlásí pronikavým štěkotem. Svůj hlas používá bohužel někdy až příliš často a tak je vhodné jej tomu včas odnaučit.

 

K cizím psům se většinou chová přátelsky, někdy se může chovat dominantně, což je způsobeno jeho nemalým sebevědomým. S jinými zvířaty včetně koček v domácnosti nemívá problém. Cizí kočky ignoruje jen s velkými obtížemi. Jack Russell teriér je původně lovecké plemeno určené k vyhánění lišek a jezevců z nor, proto je dobré na to stále myslet a to především při procházkách po lese, kdy často chytí stopu a nereaguje na jakékoliv povely.

 

Máte jiný názor na povahu Jack Russell teriérů? Podělte se s námi o vaše zkušenosti s vaším mazlíčkem přímo na popisu tohoto plemene v encyklopedii (dole).

 

Autorka: Aneta Kasanová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?