Jack Russell Teriér - nezkazí žádnou legraci

5. dubna 2013

Jedná se o velmi temperamentního psa, který je velmi oddán své rodině. Miluje zábavu a děti. I když je to pes původně vyšlechtěný pro norování lišek, zastane i místo úžasného kamaráda.

Jaký je Jack Russell Teriér

Je to velmi živý a aktivní pes. Není snadné ho vycvičit, jeho důležitým povahovým rysem je svéhlavost a vrozené lovecké pudy, které jsou mu prostě dané. Pokud se tedy pro toto plemeno rozhodneme a dokážeme Jack Russell Teriéra i vycvičit, vodítko by mělo být, díky jeho vlastnostem, samozřejmostí.

Jedná se o psa menšího vzrůstu a hodí se tedy i do bytu, ale rozhodně ne méně pohyblivým nebo neaktivním lidem. Jack Russell Teriér potřebuje spoustu pohybu, a pokud se mu ho nedostává, nejspíše se pokusí zabavit sám, ovšem zcela jistě ne k radosti svého pána.

Dalším důležitým znakem je vysoká inteligence, proto pozor na systém výcviku, vše si pamatuje. Pokud tedy občas neudržíme nervy na uzdě, zcela jistě to nezapomene. Při trpělivém přístupu z něj ale bude jistě ten nejveselejší a nejvěrnější přítel.

 

Jak náročný je Jack Russell Teriér

Není to pes, který by se spokojil s tím, že s ním při venčení jen tak vyběhnete ven a hned zase budete utíkat domů. Bez ohledu na počasí je nutné počítat s tím, že jeho potřeba proběhnout se, zvítězí i nad nečasem a k tomu bude vyžadovat nějakou tu zábavu.

Pokud tedy chcete předejít rozkousanému nábytku či botám, je nutné pro něj vymyslet druh zábavy, kterou ale bude provozovat velmi často. Agility, frisbee nebo aportování je pro Jack Russell Teriéra ta nejlepší forma zábavy.

Při pořizování štěněte tohoto plemene je tedy na všechno, co potřebuje k životu, myslet, zapomeňte na milého a hodného gaučového psíčka. I při pořizování zvířecích kamarádů je potřeba myslet na jeho silně vyvinutý lovecký instinkt. Živý křeček tedy asi nebude nejvhodnější kamarád.

 

Jak vzniklo plemeno Jack Russell Teriér

Za svůj původ vděčí faráři Johnu Russellovi z Devonu, který miloval lov lišek a i díky němu šlechtil psy. Vznikl tedy na začátku 19. století ve snaze získat psa s duší lovce a tělem norníka. Chtěl hlavně psa bílého, proto i dnes u Jack Russell Teriéra převažuje barva bílá.

Povedlo se mu stvořit psa hbitého, nebojácného a chytrého. Ovšem s velmi milou povahou, který, když zrovna neloví, dokáže nahradit úžasného kamaráda.

Dnešní teriér má tři druhy srsti. Hladkou, hrubou a broken. Pokud má Jack Russell Teriér srst delší, je nutné ji pravidelně vyčesávat, pak totiž skoro nelíná.

Tělo je rovnoměrně osvalené, což umožňuje teriérovi skákat i do větších výšek. Vydrží velmi dlouho běhat a také velmi rychle. I proto se hodí na psí závody, jako jsou agility.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?