Jak a čím správně krmit štěně?

22. února 2016

Všechna štěňata v prvních měsících svého života velice rychle rostou. Období růstu je u každého štěněte velmi důležité. Pokud v něm chovatel něco zanedbá či pokazí, případné chyby se těžko napravují. Někdy to dokonce ani nejde. Proto by mělo být v zájmu každého majitele pejska rostoucí organismus dostatečně uspokojit a vytvořit u pejska správné návyky týkající se příjmu potravy. Můžete tak předejít různým zlozvykům, které mohou pejskovi způsobit zdravotní problémy.

Co je základem krmení pro štěňata?

Obecně platí, že většina psích plemen dosahuje poloviny dospělé hmotnosti ve 4-5 měsících. Přibližně po roce pak dospělé hmotnosti.  V této době jsou nároky na výživu štěněte obzvláště vysoké. Strava štěňátka by měla obsahovat vyvážené množství živin – proteiny, tuky, uhlohydráty, aminokyseliny, minerály a vitamíny. Ty zaručí zdraví a podpoří aktivní růst. Důležité je, aby bylo krmivo pro psa snadno stravitelné.

 

Jakým chybám se vyvarovat?

Nedostatek určitých živin, nebo jeho nerovnovážný přísun, může mít za následek vážné zdravotní problémy. Např. málo vápníku způsobuje problémy v růstu kostí a celkovému vývinu štěněte. Nadvýživa a přebytečný přísun energie zase vede k obezitě. Základem je vyvážená strava, ale jaká? Vysvětlíme.

 

Čím tedy štěně krmit?

V prvních týdnech života přijímají štěňata veškeré potřebné živiny z mateřského mléka. Zhruba ve třetím a čtvrtém týdnu je již možné štěňata přikrmovat, neboť kojení přirozeně přestává. V této fázi podávejte měkkou, namočenou, lehce stravitelnou stavu. Nejvhodnější jsou superprémiové granule pro štěňata, které jsou chutné a energeticky hodnotné. Stačí je namočit na chviličku do vody, ať změknou.  Postupně fena přestává zcela kojit a od šestého až sedmého týdne je potřeba štěňata krmit v pravidelných dávkách, a to třikrát nebo čtyřikrát denně. Opět jsou ideální granule, můžete přidat také konzervy pro štěňata. Pokud máte dostatek času, lze jim uvařit maso s rýží a zeleninou. Tato strava by měla být nakrájená na malé kousíčky, případně rozemletá. Dávky krmení postupně snižujte až na dvě jídla denně.

 

Obecně zásady dávkování:

  • V případě, že štěně váží polovinu dospělé hmotnosti, dávkování si spočítáte snadno. Mělo by přijímat tolik, co dospělý jedinec plus šedesát procent navíc.
  • Při 80% hmotnosti dospělého jedince, připočtěte navíc už jen 30%.

 

Přesné dávkování je vždy uvedeno na návodech krmení. Těchto pokynů se držte a nekrmte štěňata podle chuti. Je více, než jisté, že se začnou přejídat.

 

Jaké krmivo štěňatům dávat?

Jak už bylo řečeno, i pro štěňata dnes seženete speciální granule či konzervy, které jsou pro ně určené. Doporučujeme se poohlédnout po krmivu superprémiovém, které je vysoké kvality a pejsek jím přijímá vše, co pro svůj zdravý růst potřebuje.

Kupříkladu krmivo Topstein se vyznačuje vysokým obsahem živočišných bílkovin a rostlinných sacharidů, jež zaručují zdravou a vyváženou stravu pro každého pejska. Živočišná složka vždy převažuje nad tou rostlinnou, neboť pes je od přírody zejména masožravec. Granule pro psy a konzervy pro psy jsou bohaté na pestré druhy masa. K výrobě se využívají masa nejvyšší biologické kvality, a to bizoní, klokaní, kuřecí, králičí, koňské, telecí, kachní, kozí, zvěřina, ryby a další.  Krmivo Topstein je superprémiové, a tudíž tím nejlepším i pro vaše štěňátko. Splňuje nejpřísnější nároky na výživu, které plynou z potřeb rychle rostoucího organismu

Krmivo Topstein pro štěňataKrmivo FarmFresh

Vlevo: Superprémiové granule Fish Crunchies for dogs Puppy/Junior 1 kg, 5 kg, 15 kg - od: 92Kč

Vpravo: Superprémiové granule Farm Fresh Chicken & Turkey Active/Puppy Grain Free 2 kg, 10 kg, 15 kg – od: 222 Kč

 

FarmFresh KangarooMasíčko v plechu vepřové

Vlevo: Superprémiová konzerva Farm Fresh Kangaroo with Cranberries 400 g, 800 g – od: 48 Kč

Vpravo: Masíčko v plechu – vepřové 850 g


Krmivo pro psi Topstein nabízí výjimečný poměr ceny a kvality. Budete s ním spokojení vy, jako páníček, neboť si nebudete muset sahat hluboko do kapsy. A vašemu pejskovi bude zaručeně chutnat.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?