Jak je to s vražděním ptáků

11. srpna 2013

Proč si kočka nemůže pomoct a loví ptáky i přesto, že má doma plnou misku?Dědičné geny pradávných kočičích předků predikovaly kočkám domácím instinkty lovců. Je to právě kočka-matka, která svým „dětem“ vštěpuje základy umu loveckého a „know-how“, tedy "jak na to".

Kočka, lovec pro zábavu

Kočka je od přírody založením „lovec“ a loví i tehdy, když nemá potřebu, hlavně pro radost a potěšení z lovu, jak jí velí její kočičí pudy. Můžeme si všimnout koček, které celé hodiny sedí na stromech a pozorují ptačí hnízda. Kočka bystře sleduje svou kořist ze svého neviditelného úkrytu a trpělivě vyčkává na ten správný okamžik, aby mohla zaútočit. Její mimikry a dokonalá kočičí „výstroj“ ji nikdy nezklamou. Kočka poté svou kořist usmrtí za využití svých klasických lovících „zbraní.“ Svůj úlovek si pečlivě střeží. Jako chloubu si svůj „poklad“ přinese k misce, upustí ho před domovními dveřmi nebo ho rovnou naservíruje páníčkovi k nohám, aby se pyšně předvedla se svou úspěšnou misí.

 

Co dělat, když kočka přinese svou kořist

Kočkám za jejich lup nehubujme, dávají nám tímto gestem najevo pocit vzájemné náklonnosti, respektu, vlastního úspěchu, s cílem přihřát si polívčičku a pochlubit se. Než svou kořist kočky zhltnou, rády si s ní ještě chvíli pohrávají. Vyhazují ji do vzduchu, pacičkami ji škádlí atd.

Kočky-matky přenechají svůj lup koťatům, aby se i ona zaučila v lovu, ucítila onu pověstnou vůni a zarputilost pro věc. Snaží se svou kořist lapit i za letu vystartováním a chycením do tlapek. Kočky si svůj lup pečlivě střeží, vypreparují ho podle detailních linií a zanechají jenom minimum stop po své „laskomině“ -  peříčka a brka.

 

Jak předejít kočičímu masovému vraždění

Je nezbytné předcházet masovému vraždění a rabování ptačích hnízd a zajistit, aby kočky nevraždily velké množství ptáčků a nepůsobily tak velké škody. Předejít takovémuto masakru můžeme tím, že kočce připevníme na krk obojek se zvonečkem nebo něčím, co vydává šramotivý zvuk, který ptáky upozorní na blížící se nebezpečí.

Musíme myslet na to, že lov a vraždění ptáků jsou pro kočku přirozeným instinktivním chováním a je to jejich přirozená součást života. Objektem zájmu koček kromě ptáčků bývají i nejrůznější hlodavci, ryby nebo mouchy.

 

Můžeme říci, že lov je pro kočky vášnivé hobby, třešničkou na dortu a zpestřením jejich kočičího života.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?