Jak jsem byl s páníčkem na houbách

25. října 2013

Na podzim roku 2012 jsem se rozhodl jít na houby. Musel jsem ale vzít sebou páníčka, bylo to daleko a museli jsme tam jet autem. Já nemám řidičák a ani jezdit (zatím) neumím.

Páníček zastavil na takové odbočce a já už jsem čekal u zadních dveří. Jen je otevřel, už jsem byl venku a řítil se do lesa. Krásně to tam vonělo. Běhal jsem a hlídal při tom páníčka, aby se mi neztratil. Nemohl jsem na rozdíl od „pana řidiče“ žádné houby najít a tak jsem to tam jen všechno očuchával a značkoval. 
Jak tak běhám, uviděl jsem běžet tři srnky. Byly větší než já, ale protože se nebojím, řekl jsem si, že by si se mnou možná hrály a rozběhl se za nimi. Myslel jsem, že mě páníček nevidí, ale to jsem se spletl. Najednou slyším: „Bobe, stůj!“. Protože nejsem blbej a je mi jasný, že kdybych neposlouchal, nemohl bych tolik běhat, tak jsem se hned zastavil a když na mě zavolal: „Ke mně!“, utíkal jsem k němu. Mrzelo mě, že jsem si nemohl s těmi srnkami hrát, ale co se dá dělat, poslouchat se musí.
Chodíme po lese a najednou se objeví německý ovčák (později jsme se dozvěděli, že to byla ovčanda), běží ke mně a štěká. Páníček asi čekal, že uteču, jako když mě honila zuřivá fena z polikliniky. Jenže tenkrát jsem byl ještě malinký a bál jsem se jí. Tady v lese jsem neutekl, ale když byla kousek ode mě, tak jsem taky zaštěkal. A ona zatočila a utíkala ode mě pryč.
No, byl jsem docela rád, byla větší, než já a nevím, co bych po tom svém zaštěkání udělal dál.
Později nám ale její panička řekla, že její ovčanda je hodná a dost se bojí, tak asi štěkala, protože se bála.
Nejradši bych byl v lese celý den a tak mi vůbec nevadilo, že páníček nemohl najít auto, asi bloudil. Když to trvalo asi dvě hodiny, viděl jsem, jak ho to zmáhá, byl už taky trochu nervózní, možná měl hlad, nebo co já vím. Ale asi po třech hodinách hledání auto našel. Kdyby mi řekl, tak bych mu ho našel hned, ale – v lese se mi líbí a nechtělo se mi zpátky, tak jsem ho nechal auto hledat.
Hub jsme měli dost, já jsem se pěkně proběhl a tak jsme jeli domů. Už se zase těším, až pojedeme znova do lesa.

 

Přidáno: 60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?