Jak jsem dostala Silvestera (Vymyšlený)

22. srpna 2013

,,Mami, tati, kdy mi koupíte koně?" ptala jsem se dost často, už asi od svých deseti let. Okusit ten pocit mít parťáka, kámoše, s kterým si budu užívat, bavit se, mazlit, skákat a vyhrávat soutěže. Jezdila jsem už od mala, ZZVJ už mám dávno za sebou. Nyní se blížily mé třinácté narozeniny a ve mě ožívala další šance na vlastního koně.Asi dva týdny před mýma narozeninama jsem začala prohledávat všechny možné inzeráty prodeje koní. První mě zaujala osmiletá skoková kobylka ČT. Hned jsem tý paní napsala, že mám zájem o její klisnu a jestli se můžu přijet podívat a ona ještě ten den odpověděla a řekla, že je tam celý den a že klidně můžu přijít. Jakmile mi další den skončila škola, tak jsem se za ní hned vypravila. Byla to vysoká ryzka s hvězdičkou na čele a pravou zadní nohou bílou. V boxe byla moc hodná, pod sedlem také-skočila jsem na ní bez problému křížek. Jediný problém byl, že byla hrozně drahá a moc vysoká. Takže jsem odešla bez koně.

Za pár dní jsem narazila na dvanáctiletého huculského hřebečka. Vypadal zdravě, v kondici a zkušeně. Bylo asi 30km od naší vesnice. Napsala jsem tomu pánovi. Asi za dva dny mi přišla odpověď, že už je prodaný.

Jak se mé narozeniny blížily, já už znala snad všechny inzeráty nazpaměť. Pořád nic, co by mi padlo do oka. Už jsem to začínala vzdávat a smiřovala jsem se s tím, že vlastního koně nikdy mít nebudu.

Nadešel den mých narozenin, byl parný Srpnový den a my seděli na zahradě našeho domku.I když jsem naději na koně už vzdala, pořád jsem čekala, co dostanu. Měli jsme výborný dort a potom se mnou začala máma hrát deskovou hru. Vůbec jsem si nevšimla, že se mezitím táta vypařil. Když jsem o hodinu později mámu porazila, tak jsem uslyšela auto před našimi vraty. Zvědavě jsem tam nakoukla a div jsem neomdlela štěstím...

Za vraty stál koňský přívoz. Přelezla jsem plot a otevřela s velikým úsměvem a slzami štěstí dveře přívozu. Za nimi se krčil drobný, hubený, maličký bílý welsh poník. Z auta vystoupil táta. Skočila jsem mu kolem krku a z očí mi proudily slzy štěstí. Hned jsem ho ale zaplavila otázkami: ,,Kde si ho koupil? Kolik mu je? Jak se jmenuje? Co všechno o něm víš?"...,,V klidu, nejdřív ho odveď do výběhu(Měli jsme malou oplocenou louku 5min. od baráku)a pak ti vše řeknu. Připnula jsem welšánkovi vodítko a objala jsem ho. On mi olízl rameno a já ho odvedla do výběhu.

Hned jak jsem přišla, táta začal vyprávět, jak k němu přišel. Dnes ráno prý v novinách našel inzerát na welshe vhodného pro děti. Tajně se na něj jel podívat, když jsem ještě spala a dohodl se s jeho majitelkou, že ho koupí. A teď ho přivezl. Prý to byl 10,5 letý skokový pony, který se jmenoval San de Silvester(Zkráceně Silevster). Koupili ho jedný holce, co s ním skákala, ale už na něj byla moc velká, tak ho její rodiče prodali. Prý je úplně v pořádku, má jen trochu přerostlá kopyta a odřený hřbet od špatného sedla.

Když táta domluvil, běžela jsem za Silvesterem. Nemohla jsem vydržet do zítra, kdy jsem mu měla jít vybrat nové sedlo, tak jsem ho nauzdila a šla jezdit bez sedla na druhou část louky. Byl to ten nejhodnější a nejposlušnější kůň na světě. Nemusela jsem na něj nikdy použít bič. Rozešel se na lehký dotyk holení. Ladný krok,super příjemný klus, houpavý cval. Skoky jako drak...
Máme spolu úžasný vztah, jeden druhého milujeme, máme spousty šťastných a legračních příhod a určitě toho ještě hodně zažijeme a vyhrajeme hodně mašliček, pohárů a medaijlí..

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?