Jak jsem paničku vystrašila

18. července 2012

Jdeme si pěkně procházkou po louce, jak jsme přicházeli k mezi, tak jsem něco ucítila. Kouknu, panička s Belinkou jdou za mnou, tak hup do křoví a to jsem se lekla. Něco přede mnou vyskočilo, veliké ušaté rohaté, že by čert.

 

 

Ale panička přece říkala, že je jen v pohádce. Tak to bude asi ten srnec, co chodí paničce ožírat zahrádku. On se taky polekal a začal prchat, no přece ho nenechám utéct, zaštěkala jsem pěkně nahlas, to aby panička viděla, kde jsem a hurá za ním. Slyšela jsem sice, Citko nesmíš-Citko zůstaň, ale když ono to tak krásně vonělo a chtělo mi to utéct a ten lovecký pud psa jezevčíka.

 

Tak běžím, mez nemez, chrastí nechrastí, až jsem doběhla do lesa. Slyšela jsem, jak panička běží za mnou i s Belinkou a volá na mne zůstaň-nesmíš, ale já přece nemůžu čekat, když štvu zvěř. Tak šup za ním do lesa a byla jsem pryč. Panička taky zašla do lesa a volala. Chodila sem a tam a čekala na mě dlouho. No když se nedočkali ani za půl hodiny, tak se pomalu velice smutně loudali domů s moc černými myšlenkami.

 

Ale v duchu si panička říkala, každý správný pes by se měl domů vrátit. Jak došly holky domů, paníček zrovna krmil králíčky, tak mu smutně povídá: "víš Citka nám utekla do lesa a ztratila se." Pán na ní kouknul a a ptá se kdy? No, jak jsme šli na procházku, odpověděla panička. Tak se koukni domů, před chvíli tady ta divoženka běhala a strašila mi zase králíky.

 

No, co dál povídat, panička si celá spocená unaveně sedla v altánku a zhluboka si oddechla, že ta jejich divoženka je přece jen správný pes a sama se vrátila domů. Ale ten strach, co zažila, že je někde v ostružiní nebo jiném chrastí zamotaná a nemůže ven a nebo, že zaběhla příliš daleko, ten si asi dovedete všichni představit. Tak ta procházka nakonec dobře dopadla a to je dnešnímu povídání úplný konec.

 

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?