Jak jsem poznala svou kobylku

15. listopadu 2011

Když jsem se rozhodla, že si přivedu koníka, čekalo mě moc práce. Nejdříve jsem musela koupit pozemek, který je hned vedle mého domu. Četla jsem spoustu knih a článků. Má láska ke koním ve mě začala pučet už od malinka.

 

 

Nejdříve jsem celý pozemek musela vyčistit od náletů a kořenů stromů, co tam rostly. Postavila jsem dřevěnou ohradu, přístřešek, seník a také jezírko, kde si koně mačejí kopyta. Vše již bylo připravené, jen ten koník chyběl. Prohlížela jsem snad stovky inzerátů na všech možných serverech. Byly tam nadherní, krásní, ale i oškliví a zubožení koníci.

 

Měla jsem pár koníků vyhlédnutých. Volala jsem snad na každý inzerát a dělala si poznámky. Ale na poslední chvíli jsem narazila na jeden inzerát, kde byla vyfocená bílá, hubená a smutná kobylka. Volala jsem majiteli a ten nebyl moc milý. Stále jsem o té kobylce přemýšlela. Nedala mi spát. Každý mi tu "hrůzu" rozmlouval.

 

Říkali, jak je to ošklivé zvíře a je zrálá jen na jatka. Protože byla starší (16let), má zadní nohy medvědí a určitě bude i zlá, když vypadá takhle. Ale mě to i tak nedalo. Jednoho dne jsem se rozhodla, že se na ní pojedu podívat. Jelikož jsem z Karlovarska, tak to na úplně druhou stranu republiky byla pěkná dálka.

 

Šla jsem spát asi kolem 22 hodiny. Vzbudila jsem se v jednu hodinu ráno a vyrazila na cestu. Jela jsem nejdříve do Havířova pro hannoverskou kobylku, kterou jsem měla domluvenou z hodiny na hodinu. Zařídili mi i dopravu. Za což jsem byla velmi ráda. Kobylku jsme naložili a já se rozhodla jet i s vozíkem podívat se na tu chudinku bělku.

 

Majiteli jsem zatím volat nechtěla, abych kobylku viděla tak, jak je a nebyla načančaná. Bělka byla asi 60km od Havířova. Když jsem přijela do vesnice, kde byla "ustájená", tak jsem se ptala lidí, kde takového koně najdu. Koukali na mě jako na blázna, když jsem se na ní ptala a ještě viděli karlovarskou SPZ. Byla tam jedna mladší paní, která mi pověděla, že jestli tu kobylku chci vidět živou, tak ať si pospíším.

 

A ukázala na jedno místo, kde jsem nevěřila, že tam může žít člověk, natož pak kůň. Když jsem doslova přílétla na to místo, nevěřila jsem vlastním očím! Tu bílou kobylku přímo rvali do Forda Transit a chtěli ji odvézt na jatka. Neváhala jsem ani minutu a vyskakovala z auta skoro za jízdy. Odstrčila jsem dva chlapy, co tlačili kobylu do auta.

 

V tu chvíli jsem necítila žádný strach, i když jsem tam byla úplně sama. Myslela jsem jen na to, že musím kobylku zachránit. Ozval se majitel, který ji tam tahal zepředu. Žádná ohlávka, nic. Jen lano kolem krku. Kobylce tekla krev z nosu, takže ji museli i několikrát uhodit. Byl to strašný pohled! A když jsem viděla, jak ta kobylka žila, bylo mi ouzko jako nikdy.

 

Malý výběh, dalších asi pět koní. Samí hnědáci, tak ji chudáka šikanovali a nepustili ji k jídlu. Všude bláto a výběh nikdo aspoň měsíc nečistil. Majiteli jsem řekla, že si tu kobylku hned odvezu, ať řekne cenu a já mu ji vyplatím. Řekl si cenu, a i když byla vysoká, já mu ty peníze dala a kobylku vyvlekla z Transita.

 

Když jsem se podívala do jejich velkých a ustrašených očí, věděla jsem, že této kobylce se nevyrovná žádný kůň. I kdyby byl sebekrásnější, nebyl by mi tak vděčný a oddaný jako tahle bělka. Dovezla jsem je domů a kobylka se ode mě nehla ani na krok. A když dostala první džber zrní, skákala radostí.

 

Nezapomenu na tento den, kdy jsem ji poznala. Neudělá beze mě ani krok. A teď je to má největší kamarádka a myslím, že i já jsem pro ni víc než jen majitel. A to je konec mého příběhu, jak jsem poznala mou Madlenku.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?