Jak jsem poznala zdivočelého Chloupka

25. srpna 2010

Bylo krásně slunné odpoledne, právě doba letních prázdnin , náhle u nás zazvonil zvonek a za dveřmi stál postarší pán(soused),že má na půdě nějaké zvířátko asi kunu,zda bychom nepomohli zvířátko chytnout a popřípadě odnést pryč!Tak jsme se vydali k domečku,kde žil.

Na půdě jsme spatřily jenom svítivá očička,tatínek byl připraven v látkových rukavicích rychle zvířátko lapil a opatrně vložil do přepravky .Nemít rukavice tak měl ruce od krve ,jak to bylo divoké.

 

A na světle bylo vidět ,že to není žádná kuna ,ale divoké kotě v barvě krémové s delší srstí ,stáří okolo 7 měsíců . V přepravce prskal,sekal po nás a kdyby to šlo,tak by nás i pokousal,jako před tím rukavice. Vzhledově byl fešák,ale velice divoký!!!Bylo zřejmé,že toto kotě nepoznalo lidské pohlazení a přežívalo z toho ,co si ulovilo ve volné přírodě.Na půdu se pravděpodobně dostalo náhodně.Nejspíše se vyšplhal na strom a vyskočilo do okénka,kde měl půdu.
Mně se přesto tuze zalíbil i když sekal ,prskal a kousal !

 

A znáte to,když dítě začne prosit rodiče ?Alespoň naši,vždy na to dali.:)
Mně bylo tehdy 12 let a rodiče mi povolili Chloupka, pod jednou podmínkou,že musí být krotký do 14dní!! První den Chloupek po mně jen prskal a snažil se mi nahnat hrůzu.Ale v duchu jsem si moc přála,aby se to jeho chování časem změnilo. Položila jsem opatrně před ním misku dobrot a odešla opodál.

 

Druhý den Chloupek při krmení,již neprskal,ale ani se nesnažil být přátelský !
Nelísal se,jak to dělávají ochočené kočičky ,když Vás spatří jenom utíkal pryč , schovat se pod postel či kamkoliv,kam to šlo.

 

Chloupek pokaždé utíkal pryč, schovával se a čekal ,až se vzdálím!Tak uplynulo třináct dní a Chloupek stále nebyl krotký . Čtrnáctý den byl den D a jak víte,tak to byl poslední den,kdy se mělo rozhodnout o jeho osudu,zda zůstane u nás či půjde z domu? Nečekaně přišel tatínek k nám.A jakmile Chloupek tatínka spatřil,nejspíše se zalekl a skočil mi do náruče.:) A my měli vyhráno,Chloupek směl zůstat! Od toho dne se Chloupek ,čím dál více zlepšoval.:)

 

Prázdniny skončily a mně začala škola. A po každé našim utekl a běžel mi naproti.Naši i přesto,že se snažili všechno zajistit , tak jim utekl.
Naučil se totiž skákat na kliku na venkovní dveře ,dokud se dveře sami neotevřeli.Než se přišlo na záhadu,jak to Chloupek dělá,tak uplynul nějaký ten čas a my zjistili,že náš Chloupek stihl při tom útěku i nějaké ty kočičí námluvy.Závěrem bych chtěla říci,že koťátka se naštěstí dostala do dobrých rukou.Naši přišli ,jak se Chloupek dostává ven a udělali opatření a od té doby čekal na mně doma.:)

 

Přidáno: 65 bodů
Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?