Jak jsem se dostala k fenečce Saly

6. října 2010

Hned na začátku bych chtěla říci,že Saly není moje.Je jedné hodné sousedky,která mi dovolila na jaře roku 2009 začít venčit.

 

Byla jsem celá šťastná. Konečně jsem se mohla po chodníku promenádovat se psem na Flexině. V tu dobu jsem nevěděla nic o poslušnosti,dogdancingu á celkově o psech. Párkrát za týden jsem vždy skočila k sousedce pro Salču,na hoďku jsem ji vzala ven,kde jsem ji vyběhala a pak jsem ji zase vrátila. V té době chodilo Saly venčit přinejmenším dalších 5 děcek. :( Vždycky si Saly půjčily,ve výběhu pro psy ji pustily,ona vlezla do nejbližšího bláta a za 10 minut ji celou špinavou přivedly zpátky = tohle byly jejich procházky. Já jsem se s ní zato snažila být co nejdýl,co mi čas dovolil. Běhala jsem s ní v lese,házela jí klacky a snažila jsm se jí co nejvíce věnovat. Začala jsem se zajímat o poslušnost. Začaly jsme sedni a pokračovaly přes chůzi u nohy k přivolání atd. V té době se udála velmi důležitá věc.

 

Její majitelka už měla dosti těch malých druháků,co ji si zašli půjčit údajně na minimálně půl hoďky a za 10 minut ji vrátily. Také se Saly stávala čím dál tím více agresivnější. Řekla jim dost,a že Saly bude půjčovat už jenom mně. :)) Byla jsem hodně ráda. Přestali si ji půjčovat,přestali ji každý učit jiné povely na jiný pokyn (no stejně oni ji to "učili" typu sedni,sedni,sedni,sedni ...ty si nesedneš? ...tak nic no) a já se jí začala ještě více věnovat. Zjistila jsem si něco více o poslušnosti,dozvěděla jsem se něco o dogdancingu,agility a o mnoho více úžasných věcích,které jsou se psy spojené.

 

Začala jsem ji brát na šíleně dlouhéí procházky,občas jsem ji něco koupila a naučila jsem ji,že v hierarchii je pode mnou. Celá se změnila. Přestala utíkat od celkých psů,naučila se přivolání a mnoho dalšího. Dneska můžeme chodit na procházky bez vodítka a bez obojku. Ale stále máme co zlepšovat,stále kouše,když jí někdo šahá na nohy. Ale již nedělá hysterické záchvaty a ode mě si je už nechá i v klidu utřít. Kdybych tady měla vypsat,jakou šílenou změnou Saly prošla,asi bych tady byla do Vánoc. Chci jenom říci,že do budoucna se chceme začít věnovat domácky agility a dogdancingu. Chtěla bych u ní úplně odbourat strach z velkých psů a doufejme,že jednou s s nimi bude i hrát...

 

Přidáno: 55 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?