Jak jsem se zamilovala do koček I.

23. června 2016

Moje první setkání s kočkou bylo v prvním roce života, ležela jsem v kočárku a skočila na mě velká oranžová Peršanka Lucka. Rozhodla se, že jsem její nepřítel a vyškrábe mi oči. Tuhle taktiku pokusů mě zmrzačit dělala často, do dnes mám viditelné jizvy pod okem, naštěstí věkem si je všimnete jedině z blízka.

Kočka Lucka byla moji babičky...měla ráda jen sebe a každou bytost nenáviděla hluboce. Šel z ní ukrutný strach, když jsem šla okolo vždy syčela zlobou a chystala nový útok. Mojí mladší sestře nebyl ani půl rok když jí zuřivě napadla a poškrábala celý obličej. Moji rodiče to nezvládli a vzali Lucku veterináři, její panička byla zrovna na dovolené. Babi Dáša se vrátila a bylo jí jedno, jak moc sestra byla poraněná, nikdy rodičům neprominula, že ji nechali utratit. Nevím čí to byla chyba, jestli byla Peršanka prostě zlá, nebo bránila teritorium.

Od té doby jsem se koček dost bála, nevěřila jsem jim. Každá mohla být ta nenávistná kočka Lucka. Jenže nadešel čas kdy i já toužila po mazlíčku, snad jsem doufala, že by mě mohl milovat a já jeho. Moje setry na tom byly stejně a tak jsme brzy domů propašovali opuštěné koťátko...kočku proto, že to byla jediná chlupatá „věc“ co jsme sehnali.
Nemůžu říct, že by rodiče byli rádi a tak to malé kotě dali babičce, naše touha zůstala nenaplněná. Později se k nám sama zatoulala kočička. Byla maličká a mourovatá sestra ji pojmenovala Frída. Byla to kočka venkovní, ale byla hodná a ráda se mazlila… do dnes na ní myslím jako na nemilejší kočičku. Po roce nám zmizela… bohužel hlavní silnice je od domu příliš blízko tak jsme se nedivili.

Další mazlíček přišel, když jsi rodiče pořídili chaloupku. Unavená vesnická maminka umřela v zimě a zanechala 2 kočičky. Jedna skončila u nás a druhá opět k babi D. Z naší kočičky se vyklubal kocourek, krásně flekatý, černobílý. Pojmenovala ho mamka, které se do něj hned zamilovala...byl to její mazlík její láska Karel. Karel byl moc hodný už rozhodně netrávil čas jen venku, ale doma u nás a spal s mamkou v posteli. Nikdy nás neškrábl ani nezaprskal. Jeho láska byla tak velká a hluboká, že když mamka jela na pár měsíců pryč, vydal se jí hledat. Hledali jsme ho ještě 2 měsíce, ale Karel se už nevrátil.

Zvyk je železná košile a nějak nám bylo smutno, nikdo doma necupital, nemazlil se, a tak bylo na čase sehnat dalšího věrného přítele. Domů přišel ze stájí kocour, dvou měsíční černočerný krasavec, měl hedvábnou srst a na bříšku bílý měsíček. Hned jsme se zamilovali láska na první pohlazení, bylo jasno, už jsme se od sebe nehnuli. Dostal jméno Karel II. Kocourek který neuvěřitelně rostl, byl samá noha samá ruka (tlapka) miloval chování, hlazení spaní u mě v pokojíku. Nejraději měl svou velkou hlavu položenou na mém ramení a koukal po okolí. Byl dost nemotorný nikdy neuměl nic moc pořádně ulovit, i když jsem často lovila s ním myšky tak se mu to málo kdy povedlo a proto nám začal nosit domů něco, co neuteklo. Každý den ulovil šneka, poctivě ho přinesl ukázat a pak ho občas spapal, když nebyl šnek přinesl žížalu. Pamatuju si jak přišel z venku celý zablácený a mokrý a v tlamě měl dlouhatánskou žížalu, co se mu kroutila kolem tlamy.

Byly to krásné časy. Bylo mu 9 měsíců a vážil už 6 kg, byl nádherný dlouhý, ale nepozorný. Květen 24. a Karel II. nepřišel domů na zavolání. Hledala jsem ho celý den a až večer mi maminka svěřila že umřel. Přejel ho soused a on se ještě dobelhal pod smrk, jeho oblíbené místo a tam umřel a tam je pochovaný. Plakala jsem pro něj týdny, nikdy jsem už žádnou kočku tak nemilovala( do teď), svíčku na hrobeček jsem mu nosila každý měsíc 24. den po dobu dvou let. Pokaždé 24. si vzpomenu a nezapomenu nikdy.

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?