Jak jsme pomohli najít ztracenému psíkovi páníčka

12. června 2015

Ahoj všichni, musím Vám vylíčit, že jsme včera pomohly najít páníčky zaběhnutého pejska. Přijeli k nám dva mladí sympatičtí lidé, jestli se nám neztratil pes, ale já tu byla a jsem černá a to byl bílý pejsek, neznali jsme ho a to tu máme psíky zmapované 15 km v okolí. Že jim běžel za autem a když paní vylezla z auta, tak jim tam skočil.

Objeli okolí a ptali se, pak byli na obecním úřadě, tam už nikdo nebyl, ale někdo je poslal k nám. Náhodou byl u nás pan starý hajný, tak jsem se ho ptala, jestli něco neví a říkal, že den před tím jel lesy a dřevaři se ho taky ptali, že tam lítali dva bílí psi. Tak jsem volala do Brodu do útulku, paní tam známe, jestli někdo neshání psíky. Že neví, když tak zavolá, má na mě už číslo hodně let. Zdálo se nám to jako kříženec, ale pak jsme ho pustili z auta aby se s Čiky seznámil, vyvenčil se a pak jsme prohlédli, je to čubina, mladé bílé zoubky, možná i první, tak asi tak 15 kg štěně. Odhadli jsme, že to není asi kříženec,ale asi nějaký ovčák, ještě si to musím najít, který přesně. Je hrozně hodná, ta mladá paní už byla smířená s tím, že si ji nechají, ale mají doma čubu staforda a ta se s fenami nesnáší, že by to museli z počátku nějak museli řešit odděleně. Měla na sobě jen protiklíštěcí obojek, žádnou známku. Proto já mám dvě známky s telefonními čísly, kdyby něco a občas je v lese taky utrhnu, tak panička sežene nové,. /omlouvám se, chvíli píšu já Čiky, chvíli panička, tak je tu trochu zmatek/. S paní z útulku jsme odhadly, že může mít čip, tak jsme si s těmi mladými lidmi předali tel. čísla a jeli k veterináři kvůli čipu, potom volal, že čip má , ale jaksi neregistrovaný, nechápu, tak nezjistili nic. Proto si myslím, že je fakt lepší známka, než čip, protože laik nezjistí, čí psík to může být. Potom náhodou k nám přijeli známí z jedné vesnice, tak jsme se taky ptali, jestli by ho neznali, tak říkali, že jsou u silnic letáky, že někdo hledá bílého psa, no prostě náhoda. Tak jsem zavolala těm mladým, hned sem jeli a pak mi volali, že majitele našli, ten doma nebyl, tak čubinu předali asi tatínkovi. Mladí byli moc rádi, že jsme volali a my byli moc rádi, že to dobře dopadlo. Ten druhý psík se k ní přidal a pak se vrátil domů do vesnice. Tak dobrý konec, pa Čiky a panička.

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?