Jak jsme se měli na Brněnských psích dnech 2013

20. července 2013

Třetí ročník Brněnských psích dnů se konal 13. a 14. července 2013 v Brně na fotbalovém hřišti Univerzity obrany. Sjelo se mnoho lidí se psy, bez psů (my jsme taky jeli bez Wilíčka), rodiny s dětmi a spousta dalších lidí, kteří se chtěli na tuto úžasnou akci podívat.

V sobotu ráno jsme si našli místo u agility a těšili jsme se na to, co uvidíme. Agility začínalo barelovým během pro štěňata, potom byla tuneliáda, pak jumping a nakonec agility. Všichni se opravdu snažili, bylo k vidění mnoho krásných běhů, ale i pár diskvalifikací. Vedle probíhalo dogfrisbee, které jsem ještě nikdy naživo neviděla. Doslova mě uchvátilo, s jakým nadšením se psi vrhají na disk a jak úžasně ho frisbíčkáři umějí házet. Moc se mi líbil freestyle, protože zde pejsci předváděli spoustu hezkých triků. Myslím, že bych se možná začala dogfrisbee věnovat, kdybych měla možnost - je to úžasný sport. Vedle dogfrisbee závodiště taky bylo několik stánků a já velmi ráda nakupuji věci pro Wilíčka. Jaká náhoda. Přivezla jsem mu domů nový postroj (ten starý si rozkousal), dvě fleecové hračky, speciální vodítko s obojkem na agility a knihu. O přestávce, kdy se nezávodilo v dogfrisbee, byla ukázka treiballu. Treiball je náhrada pasení; pes ovšem místo ovcí musí dostat několik gymnastických míčů do branky. Byla to hezká podívaná. Taky ještě probíhala soutěž o Nej psa a soutěžilo se v několika kategoriích: nejušatější, nejmenší, největší, nejchlupatější, nejdelší ocas, nejflekatější, nejelegantnější a nejlegračnější. Přihlásila se spousta krásných pejsků, ale vždy jen jeden mohl vyhrát. Bohužel jsme v sobotu museli odjet dřív, takže jsme nestihli večerní program, ale v neděli už jsme byli zpátky v Brně a moc jsme se těšili. Měli probíhat oficiální závody agility, 2. kola v dogfrisbee a - na to jsem se těšila ze všeho nejvíc - trickdogging. Agility bylo ještě zábavnější než v sobotu; rozhodčí byla Lenka Pánková, která postavila parkury. Některé byly velmi těžké a spousta týmů se diskvalifikovala. Například v A3 byla spousta diskvalifikací. Ale to úplně nejúžasnější z obou dnů byl zaručeně trickdogging, který posuzovaly Vanda Gregorová a Kristýna Hrnčířová. Přihlásilo se méně týmů, než se čekalo, takže trickdogging skončil o něco dřív. I přesto se přihlásilo hodně lidí, kteří chtěli předvést nějaké triky. Byla zábava to sledovat, protože triky byly opravdu různorodé a spousta z nich by mě ani nenapadla. Některé z nich Willyho rozhodně naučím, protože jsem se rozhodla, že příští rok Willyho na trickdogging přihlásím taky. Pokud jste měli v plánu na Brněnské psí dny jet a nevyšlo vám to, řeknu vám, že jste o hodně přišli. Byla to prostě zábava a já už se moc těším na příští rok, kde už budeme i soutěžit. Přidáno: 66 bodů.
Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?