Jak jsme se našli

3. června 2013

Ráda bych se s vámi podělila příběh, jak jsem dostala svého vysněného psa. Už od mala jsem měla ráda zvířata, ale ze všeho nejraději jsem měla koně. Jezdila jsem na koňské tábory, jezdila na koních a prostě nic jiného pro mě neexistovalo.

 

 

Ale postupně mě začal zájem o koně přecházet a všímala jsem si více psů. Když jsem byla na MVP, tak jsem ho viděla. Byl to pes, který mi později změnil život. Byl úžasný, měl krásnou barvu, úžasný výraz a hlavně ten pohled. Když jsem se zeptala majitelky, cože je to za krásné plemeno, odpověděla osudnou větu: "To je australský ovčák."

 

Doma jsem si sedla k počítači a hledala jsem všude možně aspoň základní informace o psovi mých snů. Překvapivě splňoval všechny mé požadavky. Byl přátelský k dětem, psům a jiným zvířatům, mohl být celoročně venku, dost inteligentní a hlavně pro mě jakožto začínajícího kynologa dobře ovladatelný.

 

Když mi rodiče konečně dovolili psa, měla jsem jasno, co to bude za plemeno. Ale otec měl jiné představy o plemeni. Chtěl udělat dobrý skutek a pořídit si pejska z útulku. Jistě, byl by to dobrý skutek, ale chtěla jsem psa svých snů. Tak jsem hledala štěně, našla jsem kříženečka NO a tak jsem si ho zamluvila. Těsně před odjezdem pro nového člena rodiny se mamka dívala na aukro, jaké psy kdo nabízí.

 

Líbil se jí anglický setr, ale toho jsem odmítla, protože jsem nechtěla loveckého psa. Když viděla australského ovčáka, řekla, že jedině toho chce domů. Tak jsme si jeli pro chlapečka redmerle s ocáskem jménem Kookie, i když rodiče chtěli chtěli bluemerle fenečku bez ocásku. S přichodem nového člena se mi změnil život od základů.

 

Už žádné flákání někde ve městě, pěkně hezky domů za pejsánkem. Měla jsem v plánu chodit na obrany, ale více nás baví dogdancing, agility a hlavně procházení lesem po boku s nejlepším přítelem na světě. Doufám, že i vy máte takové štěstí jako my a užíváte si radosti s nejlepším přitelem člověka.

 

 

 

Přidáno: 48 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?