Jak jsme se zamilovali do maltézáčků!

30. ledna 2013

Miluji velká plemena. Mám teď už sedmiletou fenku Zlatého Retrievera Auru. Ale taky mám dva syny. Mladší z nich je autista. A ten miluje Auru. Krásně uzavřený kruh, jenomže pak si známí pořídili Boloňského psíka a měli odjet na hory.

 

 

Samozřejmě že byl manžel aktivní a nabídl se, že budeme hlídat. Děsila jsem se, ale vše bylo báječné, a náš autík neměl za týden ani jeden záchvat. Jenže, boloňáčka jsme museli vrátit, a doma bylo smutno. Po rodinné poradě, která se neobešla bez dušování, že vážně nebude spávat v posteli jsme si jeli pro maltézáčka. Krásnou drobounkou holčičku. Kluci byli nadšeni a já ostatně taky.

 

Bella v italštině znamená pěkná, krásná, a tou naše Bellinka byla. Jezdění do školy, návštěvy, procházky, byla naší součástí. Načipovali jsme ji a začala s náma jezdit i na dovolené. Nedovedli jsme si bez ní představit život. Obě holky milovaly běhání na volno po loukách, obě taky bezpečně poslechly, nebyl důvod je mít připevněné na vodítku. Vše se zdálo víc než dokonalé. Až na jedno bolavé nedělní odpoledne.

 

Manžel vzal oba psy a syna na procházku. Jenže, najednou Bella nebyla. Volali, hledali, až si všiml, že dole pod kopcem zastavují auta a zapínají výstražné. Někdo na něj volal, jestli nehledají psa, že tam něco leží. Mysleli si, že je to dítě, měla na sobě svetr. Ještě žila. Nabízeli mu, že ho odvezou na veterinu, jenže nechat tam syna s téměř 40ti kilovým psem... utíkali domů, ale už se ji nepodařilo zachránit.

 

První pocity??? Nikdy už nechci psa! Druhý pocit? V uterý jsem se domluvila s paní a ve čtvrtek jsme si přivezli sedmitýdenní štěně. Opět maltézáčka, opět fenku, a opět Bellu. Autistický syn by jiné jméno nezvládl, a Bellu jsme měli moc rádi. Chybí nám, neříkám, že se vše vyřešilo, přebolelo, ale opět se učíme čistotě, opět se začínáme cvičit a procházky?

 

Měla bych napsat, že ji už nikdy nepustím na volno, ale copak může trpět za to, co se stalo? Jedno vím jistě, nikdy nebudeme chodit na volno kolem silnice. Ani té, kde projede 10 aut denně. Tam nám totiž odešla původní Bella.

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?