Jak jsme si přivezly Mourečka domů

1. dubna 2013

Vše začalo nevinně, když jsme jely na dovolenou k mému tchánovi. Bydlí v překrásné vesničce jménem Lindava. Krásná příroda, chaloupky jako z pohádky. Moc rádi tam jezdíme! Když jsme dorazily, čekaly už na nás naši přátelé z nedalé vesnice jménem Kunratice.

 

 

Krásně nás privítaly a hned nás pozvaly na večeři. Samozdřejmě jsme se moc těšily, mají to tam překrásné! Hned jak jsme vešly do dveří, přivítala nás jejich babička. Je to snad nejstarší paní v okolí, a tak jsme si nechaly vyprávět její příběhy. Moc krásně umí vyprávět, jen co je pravda! Pořád cosi mňoukalo na chodbičce. Babička nás natolik vtáhla do děje, že jsme tomu nevěnovaly pozornost. Už bylo pozdě večer, s babičkou jsme se rozloučily a šly o patro výš za kamarády.

 

A co nevidíme? Dvě malá koťátka! Jedno stříbrné mourovaté a druhé tygrované. Pořád se praly a ten tygrovaný pořád vyhrával. To jsou naše koťata - chlubily se děti. Jmenují se Čikinka a Gamelum. Jsou to koťata od naší sousedovic kočky Nii. Koťata si hrála s dětmi a my šly na večeři. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Však už doma jednu kočičku máme. Mikešku přeci! A jak si tak povídáme, přiběhlo ke mě děcko a položilo Gameluma na můj klín. Ten je tak krásně mourovanej - jako tygr, říkala jsem si v duchu.

 

Ten je tak krásný a jak si mě prohlíží těma velkýma kukadlama. A možná by nebylo od věci, kdyby měla Mikeška kamaráda. Aspoň by ji nebylo smutno, říkala jsem si. Po chvíli váhání říkám: Pepíku? Že je to koťátko strašně roztomilé, taky se ti tak líbí? Pepa na to odpoví: joo, je to krasavec! Vypadá jako ta Bengálská rasa, viď? A já říkám: to je pravda, celá Bengálská! A už se mi rodil v hlavě nápad, jak Pepíka zpracovat, abychom si ho mohly odvést domů.

 

Na to kamarádka říká: klidně si Gameluma odvezte.Já vám ho klidně dám. Je to venkovní kočka od sousedů. To neměla říkat, Pepík se na mě podíval a hned věděl, co se mi honí hlavou. Nechceš si ho vzít, že ne. A já na to: to, víš že chci, jen se na něho podívej jak je nádhernej a jak si nás těma kukadlama prohlíží, vždyť jemu se u mě líbí! Mikeška bude mít kamaráda a co když už tak hezkýho kocourka neuvidíme.

 

Vždyť je tak krásně zbarvenej a co když se mu venku něco stane. Po chvíli přemlouváni a pomrkáváni na mého přítele jsem se dočkala odpovědi. No tak dobře, ale budeš se o něho starat ty! No to víš, že budu! A jak ráda! Kamarádka byla také nadšená, že má o starost míň. Než jsme se nadály, děti nám ho strkaly do krabičky. Když si na to teď vzpomenu, byl tak maličký a zmuchlaný! Vysolily jsme nějaké krmení a kočičí mlíčko.

 

Nasedly do auta a jely ke tchánovi. Ten večer a vůbec celé dva dny byl naprosto skvělý, pořád chtěl být s námi! A vůbec se mu nestýskalo po ostatních kočičáků. Byl tak šikovný, že se během dvou dnů naučil chodit na záchůdek. Jen večer nechtěl spát sám a to nám dělalo velké starosti. Pořád mi lezl ke krku. Bála jsem se, aby jsme ho nezalehly, ale bylo to naštěstí v pohodě. Cestou do Mostu jsem se ale bála, jak přežije tu dalekou cestu.

 

Asi dvě hodiny autem. Zabalila jsem ho do deky a měla celou cestu na klíně. Jen párkrát mňouknul, ale zase spal dál, říkala jsem si: ty jsi ale šikula malinkej. A jakej jsi flegmatik, všechno mu bylo jedno, že je v autě, že nevidí sestřičku, úplná pohoda! Ale v duchu jsem si říkala, co asi bude mňoukat ta naše Mikeska, až ho uvidí! To je přeci její teritorium už přes rok. No uvidíme. Hned, co jsme přijely, jsem malému připravila pelíšek, mističky, škrabadlo a hračky. Druhý den na očkování k doktorce, udělat kartičku a odblešit.

 

A že jich měl až hrůza. No co bych pro něho nesnesla. Blešek jsme se snadno zbavily. A Mikeska? Ta pěkně syčela a nechtěla ho k sobě vůbec pustit. Proto byly dva týdny každý v jiném pokoji. Mikeska si ho postupně očuchávala a pak už za ním chtěla sama. Teď jsou velcí kamarádi a místo Gameluma je to dnes Moureček. Bez Mourka si to doma už snad ani nedovedeme představit a Mikeška také ne.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?