Jak kočce správně umístit škrabadlo, aneb zachraňte nábytek!

27. února 2016

Kočky žijí ve svém vlastním speciálním světě a nám lidem k jejich úplnému pochopení neustále něco chybí. Možná proto marně přemýšlíte, jak ještě proniknout do myšlení kočky, abyste našli konečně to správné místo pro škrabadlo a zachránili tak osud svého devastovaného nábytku. Kočičí mysl je spletitá a ať už je to feng-šuej, aktuální počasí nebo roční období, možná umístění škrabadla nevychytáte nikdy. Ale přinášíme pár tipů.

Proč to tomu nábytku dělají?!

Bohužel příroda je příroda a kočky zkrátka nutně potřebují brousit drápky. Jednak aby je zostřily (samozřejmě čistě pro následný trénink na nás) a jednak proto, aby „shodily“ starý drápek, když jim roste nový. Samozřejmě jsou to od narození divoká stvoření a potřebují cítit kus přírody. A také nesmírně rády šplhají a protahují své gumové tělo, k čemuž jsou škrabadla (případně nábytek jako třeba skříně) naprosto ideální. V neposlední řadě si škrábáním kočky také vymezují teritorium - „tady je to moje“- a na vyvýšených místech nejraději spí.

 

Jaké škrabadlo pro kočky zvolit?

Nábytek má šanci na dožití se správně vybraným a vhodně umístěným škrabadlem. Módním trendem se teď stávají škrabadla z kusu stromu, jelikož jsou vhodným bytovým doplňkem, jsou přírodní a kočky je zbožňují. Většinou. Dále se nejčastěji k výrobě škrabadla používá dřevotříska potažená kobercem a samozřejmě nesmí chybět tunely, odpočívadla, stupínky a hračky. Koneckonců výroba škrabadla není nic složitého ani pro domácí kutily. Vždy je ale dobré škrabadlo připevnit ke zdi, aby se na něm vaše kočka cítila bezpečně i při střemhlavém běhu. Jakmile totiž jednou na vysokém místě zavrávorá, už se nemusí do podobných míst nikdy odvážit!

 

Sever, východ, jih, či západ?

A teď trocha feng-šuej. Kočky jsou hrozně náročné. Milují výšky. Milují materiály, do kterých se dobře zatínají drápky a tím si je obrušují. Milují prolézačky a schovky, odkud můžou nečekaně vybafnout. Milují také výhled do kraje, chtějí mít o všem přehled. A také když na to přijde, chtějí mít svůj klid. Jak tohle všechno skloubit? Umístěte škrabadlo do nejpoužívanějšího pokoje tak, aby nestálo zastrčené někde v tmavém rohu a aby na něj případně i trochu svítilo sluníčko. Zároveň nedávejte škrabadlo příliš blízko drahému a cennému nábytku – kočky při hře použijí k seskoku a výskoku vše, co se jim poblíž hodí. Pokud si s umístěním nejste stoprocentně jistí, můžete použít dvě až tři škrabadla a spojit je prolézačkami a prkny po celém obvodu zdi – máte tak jistotu, že některé z nabízených variant se kočce musí zalíbit! Anebo taky ne. Kočky totiž kolikrát i přes maximální servis odmítnou ocenit vaše úsilí. Pokud o škrabadlo nemá vaše kočka zájem, zkuste jej přemístit nebo nastříkat šantou kočičí – tu mají kočky moc rády a působí na ně jako magnet. A pak už jen zbývá se vroucně modlit!

Další podobná témata

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení a Váš pes by mohl trpět, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.