Jak kočce správně umístit škrabadlo, aneb zachraňte nábytek!

27. února 2016

Kočky žijí ve svém vlastním speciálním světě a nám lidem k jejich úplnému pochopení neustále něco chybí. Možná proto marně přemýšlíte, jak ještě proniknout do myšlení kočky, abyste našli konečně to správné místo pro škrabadlo a zachránili tak osud svého devastovaného nábytku. Kočičí mysl je spletitá a ať už je to feng-šuej, aktuální počasí nebo roční období, možná umístění škrabadla nevychytáte nikdy. Ale přinášíme pár tipů.

Proč to tomu nábytku dělají?!

Bohužel příroda je příroda a kočky zkrátka nutně potřebují brousit drápky. Jednak aby je zostřily (samozřejmě čistě pro následný trénink na nás) a jednak proto, aby „shodily“ starý drápek, když jim roste nový. Samozřejmě jsou to od narození divoká stvoření a potřebují cítit kus přírody. A také nesmírně rády šplhají a protahují své gumové tělo, k čemuž jsou škrabadla (případně nábytek jako třeba skříně) naprosto ideální. V neposlední řadě si škrábáním kočky také vymezují teritorium - „tady je to moje“- a na vyvýšených místech nejraději spí.

 

Jaké škrabadlo pro kočky zvolit?

Nábytek má šanci na dožití se správně vybraným a vhodně umístěným škrabadlem. Módním trendem se teď stávají škrabadla z kusu stromu, jelikož jsou vhodným bytovým doplňkem, jsou přírodní a kočky je zbožňují. Většinou. Dále se nejčastěji k výrobě škrabadla používá dřevotříska potažená kobercem a samozřejmě nesmí chybět tunely, odpočívadla, stupínky a hračky. Koneckonců výroba škrabadla není nic složitého ani pro domácí kutily. Vždy je ale dobré škrabadlo připevnit ke zdi, aby se na něm vaše kočka cítila bezpečně i při střemhlavém běhu. Jakmile totiž jednou na vysokém místě zavrávorá, už se nemusí do podobných míst nikdy odvážit!

 

Sever, východ, jih, či západ?

A teď trocha feng-šuej. Kočky jsou hrozně náročné. Milují výšky. Milují materiály, do kterých se dobře zatínají drápky a tím si je obrušují. Milují prolézačky a schovky, odkud můžou nečekaně vybafnout. Milují také výhled do kraje, chtějí mít o všem přehled. A také když na to přijde, chtějí mít svůj klid. Jak tohle všechno skloubit? Umístěte škrabadlo do nejpoužívanějšího pokoje tak, aby nestálo zastrčené někde v tmavém rohu a aby na něj případně i trochu svítilo sluníčko. Zároveň nedávejte škrabadlo příliš blízko drahému a cennému nábytku – kočky při hře použijí k seskoku a výskoku vše, co se jim poblíž hodí. Pokud si s umístěním nejste stoprocentně jistí, můžete použít dvě až tři škrabadla a spojit je prolézačkami a prkny po celém obvodu zdi – máte tak jistotu, že některé z nabízených variant se kočce musí zalíbit! Anebo taky ne. Kočky totiž kolikrát i přes maximální servis odmítnou ocenit vaše úsilí. Pokud o škrabadlo nemá vaše kočka zájem, zkuste jej přemístit nebo nastříkat šantou kočičí – tu mají kočky moc rády a působí na ně jako magnet. A pak už jen zbývá se vroucně modlit!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?