Jak kočky prožívají Vánoce

19. prosince 2012

Rok se s rokem sešel a my se ponořili do času adventního, který je už krůčkem k nejkrásnějším svátkům v roce – Vánocům. Čas tajuplného očekávání, splněných přání, radosti a rodinné pohody.

Především v tomto období bychom neměli zapomínat na naše čtyřnohé mazlíčky - kočky. Aby i ony nasály vůni blížících se Vánoc, dopřejme jim „hříšnost“ v podobě adventního kalendáře. Dvacet čtyři políček skrývá den co den nějakou tu dobrůtku, samozřejmě speciálně vyrobenou pro mlsné kočičí jazýčky.

 

Jaký dárek vybrat pro kočku

V dnešní době je běžné, že lidé obstarávají dárky nejen pro rodinu a přátele, ale právě i pro kočky. Výrobci se předhánějí v kreativitě, připravují co nejoriginálnější kočičí dárečky, které jsou zabaleny v luxusních vánočních balíčcích – nechybí zde kočičí granule, konzervy, kapsičky s různými příchutěmi, kočičí mlsy – např. pralinky s tuňákovou nebo kuřecí náplní, kočičí hračky, mističky, škrabadla a hřebínky potřebné zvlášť pro péči o dlouhosrsté ušlechtilé kočky…Řada lidí dává na svou vlastní fantazii a připravuje kočkám dárečky, které budou přesně šité na míru jejich kočičí osobnosti.

 

Při zdobení vánočního stromečku kočky rády okusují lesklé třepení a řetězy nebo pacičkou honí ozdoby. Jejich pozornosti neunikne ani kapr ve vaně, na kterého s chutí dorážejí. Vůbec nejraději jsou, když mohou spát pod rozsvíceným stromečkem nebo v blízkosti topení či krbu, zkrátka tam, kde je jim teplo a kde je útulno. Pod okenní římsou v blízkosti sálajícího teploučka spokojeně spí nebo jen tak jedním očkem pozorují vánoční cvrkot a poletující vločky sněhu.

 

Štědrý večer - štědrý i pro kočky

Stalo se tradicí, že ani na Štědrý večer kočky nepřijdou zkrátka a páníčkové je vpustí do svých domovů, aby se ohřály. Kočky mají ve svých mističkách připravenou pravou kočičí sváteční štědrovečerní hostinu. Nechybí pro ně ani dárečky pod stromečkem.

 

Kočky se staly rovnocennými „parťáky“ člověka a ten je hýčká a to nejen o Vánocích. Jsou to právě kočky, které nám svým způsobem života naznačují a „říkají,“ že čas adventní je časem zastavení se, zamyšlení se, rozjímání, odpočinku a že není nutné podléhat jakémukoliv předvánočnímu shonu a stresu. Nejdůležitější je užít si tu pravou vánoční idylku.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?