Jak krmit psa a venčení psů

24. února 2013

Pokud máte doma psa, jistě máte i svůj denní režim, který se snažíte více či méně dodržovat. Patří do něj čas krmení psa, venčení, hraní i odpočinku. Pes takový zaběhnutý styl zcela rád přijme, ale je zde riziko, že každá odchylka pak může znamenat až fatální následky. Do vašeho systému totiž může zasáhnout cokoliv. A je nutné, aby to váš pes dokázal přijmout.

Venčení psů

Do nastaveného denního režimu patří i čas procházek a venčení psů. Je to jistě v pořádku. Pejsek se vyprázdní naprosto bez problémů, protože je prostě zvyklý. Navykne se dokonce i na konkrétní místa, kde svou potřebu vykoná.

Přestože váš pejsek zná místa, kde ho venčíte, je dobré zjistit, jak bude reagovat na změny. Zkuste ho vzít na místa jiná. Podle toho, jak je aktivní, také vybírejte. Vyzkoušejte, zda má tendenci se volně proběhnout a pokud ano, vezměte vašeho psa přesně tam, kde může bez obav běhat, co hrdlo ráčí. Pokud váš pejsek v tomto směru moc změny nemusí, občas byste měli nějakou stejně udělat. Nikdy totiž nevíte, kdy se bude muset pejsek se změnami potýkat. Stát se může cokoliv, pejsek pak nebude změny přijímat špatně a dlouho a nebudou mu dělat takový problém.

 

Jak krmit psa

Ke každodenním rituálům patří i doba krmení. Obvykle i mističky mají svoje místo, kdy pes naprosto přesně ví, kam má zamířit za potravou.

Podávání stejné značky krmiva pro psy po dlouho dobu je také velmi diskutabilní. Pravdou ale je, že byť podáváte kvalitní krmivo, které obsahuje to, co má, i u psů by měla být strava pestrá.

Pokud je totiž pes zvyklý na stejný druh krmiva pro psy, změna může znamenat problém se zažíváním. Může se to projevovat zvracením nebo průjmy. Ovšem je potřeba zvážit, zda i tady jednáme v souladu s jeho potřebami.

Opět se totiž může stát, že budete muset krmení z nějakého důvodu změnit a nastane problém. Pes by tedy měl mít možnost reagovat i v tomto směru na změnu bez problémů. Pravdou je ale také to, že některé krmivo pejskovi prostě nesedne, ať děláte, co děláte. Ale zcela postačí, když danou značku z jídelníčku prostě odeberete.

 

Když se pes nudí

Se zvířaty je to stejné jako s lidmi. Trpí nudou, pokud jsou sami dlouhé hodiny a pokud je jejich program jednotvárný a nemá žádný vývoj. Díky tomu může dojít k tomu, že dorazí psychické problémy, které se mohou projevovat změnou chování.

Zkuste prostě vašeho psa z letargie občas probrat. Například tím, že ho vezmete na neznámé místo k proběhnutí. Že jeho venčící trasa půjde jinudy, než je zvyklý. Zkuste změnit alespoň občas krmivo. Kupte třeba i novou misku, nové hračky, zkoušejte se do her zapojit. Není nic hezčího, než pohled na spokojené a zdravé zvíře.

Nejlepší je, pokud váš drobeček není sám a má možnost se zabavit podle toho, jak uzná za vhodné. Pravda, ne vždy je k potěšení chovatele, ale rozhodně je takový pes nejšťastnější.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?