Jak krmit psa na cestách?

30. března 2017

Přichází krásné jarní počasí, které přímo láká k uskutečnění nějakého výletu. Správný pejskař si na všechny výlety bere svého psa s sebou. A správný výletník nezůstane na výletě jen na jeden den. Jak se během cestování postarat o krmení svého miláčka?

Pár-denní výlet

Pokud krmíte psa granulemi a čeká vás jen pár-denní výlet, není moc co řešit. Stačí si s sebou sbalit dávku na určitý počet dní. Problém nastane, když ze stresu pes odmítne žrát. V takovém případě je potřeba uvést jej do klidu nebo si s ním zopakovat povely, které umí. Známá, naučená činnost pomáhá odbourávat stres a můžete denní dávku granulí „házet“ za odměnu. Nebo s sebou přibalte interaktivní míček, do kterého ukryjete granulky a psa tak po dobu jízdy zabavíte. Pokud je pejsek ve stresu stále, netlačte na něj, co se jídla týče a pokuste se jej uklidnit. Hraním, mazlením a klidným tónem hlasu by měl brzy pochopit, že když jste v pohodě vy, nemusí se bát ani on. Na přespání na novém místě mu rozhodně vezměte jeho známý, „voňavý“ pelíšek. Cestujete-li delší dobu, je praktičtější denní krmnou dávku rozdělit na ráno a na večer.

krmenííí čláánek.jpg

 

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

A co barfování?

Horší je to, pokud máte psa naučeného pouze na barf. Cestujete-li autem, můžete s sebou vzít i mrazící cestovní boxík, do kterého jídlo na pár dní uskladníte. Alternativou je také sbalit dávku sušeného masa, které se hned v teple nezkazí a případně pak kupovat cestou syrové, čerstvé maso. Rozhodně se ale nemusíte barfu kvůli cestování vzdát, s trochou snahy to vždy jde!

vlcisko.jpg

Autem, vlakem, letadlem?

Čeká-li vás dlouhá cesta jakýmkoliv dopravním prostředkem, je dobré poradit se s veterinářem a podat vašemu psovi nějaké uklidňující medikamenty. Uzavřený prostor, míhající se krajina, otřesy, hluk, nevýhled na páníčka, to vše je pro psa nesmírný stres. Pro cestování autem ale existují výdobytky moderní doby, které vám život ulehčí – třeba organizér do kufru auta, kde převážíte psa. Upevní se naboky a do něj lze zavěsit misku na vodu nebo na žrádlo. Dnes se již vyrábějí „nevycintatelné“ misky na obojí. Počítejte ale s nejistým zažíváním vašeho miláčka – sebemenší stres může způsobit průjem nebo zvracení. Je zbytečné vozit s sebou hromady dobrůtek a extra konzerv – trávení vašeho psa byste jimi mohli rozhodit ještě více. Berte především to, na co je stoprocentně zvyklý. Také nespoléhejte na to, že krmení koupíte v cílové destinaci – jako na potvoru zrovna nemusejí v obchodě mít to, co potřebujete a na problém máte zaděláno.

vlisko2.jpg

Lékárnička na cesty

Pro každý případ je dobré mít s sebou nějaké prostředky první pomoci. Existují gely, pasty, probiotika a přípravky, které pomohou vydesinfikovat a uklidnit rozjitřený trávicí trakt vašeho psa. Kinedril a jemu podobní také nejsou na škodu. Dokonce můžete v případě nouze upotřebit i obyčejné černé uhlí. Veterinář může doporučit i přípravky na podporu chuti k jídlu. Rozhodně s ním proberte každou delší cestu, která čeká vašeho psa. Abyste nakonec nebyli ve stresu více, než váš pes!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?