Jak mě jednou panča pašovala přes hranice.

14. října 2012

Tak bych vám chtěla kamarádi vyprávět, jak mě panča jednou pašovala přes hranice. To jsem byla ještě malinká. Asi tak 3-4 měsíční štěndo, to už nevím přesně. Dcera mojí panči bydlí v Německu.

 

 

Tenkrát měl vnouček mojí panči narozeniny a mi ho s autem plným dárků, dobrot a doma vyrobeného dortu jeli navštívit. Před tím jsme oběhali všechna (tenkrát potřebná) povolení veterinářů a vyrazili na hranice. Bydlíme na Šumavě, 30km od hranic, tak jsme tam byli co by dup. ALE.

 

Na německé straně nastalo to ALE. Předem podotýkám, že jsme tímto přechodem už několikrát předtím jeli a nic se nedělo. Teď jsme projeli českou stranou a na té německé si nás začal "vychutnávat" pan celník. Panča byla v pohodě, protože jednak umí německy a pak, měla přece vše v pořádku.

 

No, to byla sice pravda až na... Zkrátka štěně smělo přes hranice samo až v půl roce stáří, jinak pouze s fenkou maminkou. Napřed panča nasadila ukecávací metcníka pohledem rozzuřeného Bizona. Ten zřejmě velice znalý, ještě panču upozornil, aby vůbec nezkoušela jet se mnou přes jiný hraniční přechod, že budou mít avízo.

 

S kvílením gum jak v americkém trháku otočila panča auto přímo na hraničním přechodu a se šťavnatými nadávkami jela rovnou na jiný nejbližší přechod do Německa. Kousek před ním zastavila a s vědomím, že stejně nemá co ztratit uklidila vše co připomínalo přítomnost pejska, do kufru.

 

Vedle sebe na sedačku dala kabelku a kabátek, učesala hlavu, namalovala si pusu a mě šoupla k sobě pod nohy. Doufala, že nebudu štěkat, kňučet či dělat jiné vylomeniny. Dnes nad tím sama kroutí očima. Co kdybych se dostala do pedálů, nebo něco takovýho?

 

Já chtěla ven a tak při příjezdu na hraniční přechod mě panča ještě plácla po pozadí. Věděla, že se urazím. Taky jo. Řekla jsem si, že se s ní nebudu bavit. Zastavila, stáhla okýnko, v klidu se usmála na celníka, prohodila pár slov a s mírně se klepající rukou převzala nazpět pas.

 

Na první odbočce rychle zastavila, moc se mi omlouvala a hned mě dala na dečku vedle sebe. Já jí pak odpustila. Dojeli jsme v pořádku, oslava se povedla a zpáteční cesta přes původní hraniční přejezd byla už bez problémů. Panča tvrdí, že zoufalé situace si žádají zoufalé činy. Pa. Pegynka

 

 

 

 

Přidáno: 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?