Jak mě nezaměstnali v útulku

20. května 2014

Pomáhat bychom měli všichni. Ale pokud se rozhodnete pomáhání zasvětit nejen volný čas, ale i svou práci, nečekejte nic jednoduchého! Aneb jak mě „vyhodili“ z útulku.

To bylo tak. Našla jsem inzerát na pozici veterinárního asistenta pro veterináře v nemalém ostravském útulku. To je výzva pro mě! Řekla jsem si a vyrazila na konkurs. Vystrojená jako dobrodružný a neohrožený pejskař jsem vyrazila na místo pohovoru – a zjistila, že jsem na špatné adrese. Začalo to skvěle.

 

Jak probíhal pohovor v psím útulku

A tak jsem jela přes celou Ostravu na správné místo. Uvítala mne členka policejního sboru, zabývající se odchytem psů, která pohovor celou dobu vedla. Mezi základními požadavky bylo vzdělání na zemědělské či veterinární střední škole, flexibilita a nebojácnost před zdivočelými psy. Předešlá asistentka prý totiž podala výpověď proto, že se bála vstoupit do kotce velkého, černého, štěkajícího psa - tuto historku mi policistka sdělila mimoděk při tom, co mne prováděla útulkem a já se zrovna nevědomky zastavila u kotce inkriminovaného černého psa a náramně se s ním spřátelila. Náplň práce pak slibovala naprosto dokonalý job – kontrolovat, zda je všech 140 psů fyzicky v pořádku, provádět jednoduché očkování a zastřihování drápů či srsti, podávat léky a asistovat veterináři u závažnějších zákroků.

 

Jaké psy v útulku najdete

Zůstala jsem zírat – hledáte-li psa, tady najdete všechny druhy, velikosti i rasy. Od čivavy až po dogu. Jen bez průkazu původu, ale to je pouze drobná chybička na kráse. Při dotazu, jaký mám z budoucího povolání pocit, jsem pokrčila rameny. Nebylo co říct, všech 140 psů se rozhodlo mne překřičet a přesvědčit, abych si je vzala domů, a mé hlasivky mě předem upozornily, ať to nezkouším překonat.

 

Získat práci v psím útulku není snadné

Někdy se prostě nepodaří dostat se na vysněné místo. O týden později mi z městské policie odepsali, že na místo asistenta vybrali někoho vhodnějšího. Psi jsou celý můj život a studuji školu veterinárního asistenta. Bohužel je možná právě to mým hlavním nedostatkem, protože už při pohovoru projevila policistka pochybnosti, zda se s vysokoškolským titulem spokojím s nízko nasazeným, tabulkovým platem.

 

Tak to zkrátka v životě chodí. Nezískáte-li své vysněné pracovní místo, znamená to, že někde jinde na vás čeká lepší! O pejsky v ostravském útulku je postaráno s maximální péčí, nic jim nechybí a to je na tom všem to nejhlavnější.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?