Jak mi moji lidé (za pár korun) postavili škrabadlo.

12. února 2013

Sice vypadám jako šlechtic, ale občas mám hluboko do kapsičky. Proto jsem si taky musel nějakou dobu vystačit s malým škrabátkem nad mým kočičím domečkem. Z domečku jsem ale rychle vyrostl a obětí drápků se stalo křeslo, gauč, koberce, palma a jiné věci, což se vůbec nelíbilo páníčkům.

 

 

Takže se rozhodli, že mi škrabadlo na míru postaví. Panička vyžebrala v obchodě s koberci kartonovou rouru o průměru asi 15 cm, kterou uřízla přesně na výšku stropu. Ta je sice papírová, ale dost pevná, aby vydržela i moje řádění. Dále si sehnali dva kovové profily ve tvaru písmene „U“, na které se roura nastrčila a ukotvila k zemi i stropu. Od paničky maminky se ještě přivezlo několik dřevěných desek.

 

Ty se obalily látkou a jedna také starým kobercem z rubové strany (to kdybych toho škrábání neměl dost). Dvě se uřízly na stejnou velikost, kdy jedna posloužila jako podlaha a druhá s otvorem na rouru jako „patro“. Ta s kobercem postavená na výšku pak vytvořila patru podporu. Menší desky se volně namontovaly jako „poličky“ na zeď a já si po nich můžu skákat. Aby moje stará boudička nepřišla vniveč, přimontovali jí k celku nakonec taky.

 

S touto základní kostrou jsem sice pomáhal, jak jsem uměl, ale to nejlepší přišlo až pak. Provazy. Po celém bytě byly provazy, ve kterých jsem se k malé radosti páníčků proplétal já. To mě tuze bavilo! Provazy a lepidlo (obyčejný bílý Herkules) byla jediná větší investice, kterou páníčci museli vynaložit. Nejdříve mi chtěli koupit klasický sisal, ale nakonec se rozhodli pro pevnější a levnější kokosové vlákno.

 

Obalilo celé škrabadlo, něco zůstalo ještě na případné opravy a přitom nestálo více než 500,-Kč. Ani práce s tím nebylo zas tak moc, i když jsem pomáhal já. Páníček nanášel lepidlo, panička omotávala a utahovala (já nanášel ocáskem lepidlo a tlamičkou i drápky utahoval) a za odpoledne jsme měli hotovo. Takže milí kamarádi, jestli vaši páníčci nemají dost penízků na drahá škrabadla, zkuste si nějaké sami postavit. Oni vám určitě tuze rádi pomohou. Nebude je to stát o moc víc než běžný nákup granulek, kapsiček a podestýlek. Jen nějaký čas a trochu zručnosti.

 

 

 

 

Přidáno: 52 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?