Jak mi pes změnil svět

16. února 2011

Od útlého dětství jsem milovala psy. Malí, velcí, chlupatí. Bylo jedno jaký bude, hlavně že bude mít čtyři nohy a studený čumák. Asi v 11 letech, jsem každému vykládala, jak jednou budu mít psa - jorkšíra, a děda mi na něj udělá boudu ze dřeva. Každý se mi smál, nikdo mi nevěřil, že ho oravdu budu mít.

V červnu roku 2008 mojí tetě umřel jezevčík. Byla jsem z toho zdrcená a celé dny jsem jenom seděla a dívala se na Betčinu fotku. 3. srpna, o datum si pamatuju přesně, jsme si jeli pro jorkšíra, ano toho vysněného. Musela jsem tu ránu zalepit a i když vím, že ta rána tam pořád je.
Betinka - jak se jorkšírka jmenovala dostala stejné jméno jako jezevčík.
Byla to černá koule s hnědýma očima a doprovázela mě na každém kroku. První noc s Betkou jsem nespala, protože jsem se bála, že bych ji zalehla. Ráno jsme si vyzkoušeli co Betka řekne na obojek, nebo i na vodítko. Ze začátku ho kousala, potom si zvykla.
Uplynuly 2 roky a já se rozhodla, že s Betkou skusíme něco jiné než gaučing.
No dobrá. Šly jsme tedy na základní poslušnost. Betka se bála ostatních psíků, ale na konci kurzu se s nimi i proběhla. Co dál? Tak třeba agility. Začala jsem sledovat videa, jak běhají bordery a jiná plemena a těšila jsem se, že nám to půjde taky tak.
Ze začátku to byla bída a utrpení. Tunelů se bála, kladiny taky. Po 8 měsících snažení dáme i lehčí sekvenci.
Díky ní jsem poznala partu skvělých lidí agiliťáků, zavedla mě do tajů chování psů a vyvedla ze života stráveném u počítače nebo televize.
Díky ní se nenudím ani minutu.

 

Přidáno 59 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?