Jak mi pozitivní motivace změnila psa

20. září 2016

Když jsem si před pár lety osvojila fenku z útulku, nestačila jsem se divit, v jak hrozném psychickém stavu byla. Několik týdnů zůstávala doma stále v jedné místnosti a neodvažovala se jít podívat dál, několik týdnů nechtěla vcházet do žádných budov, domů, bytů, ani do toho našeho. Bála se každého psa, i toho nejmenšího jorkšíra.

Byla naprosto nepředvídatelná v tom, čeho se zase lekne. Postupem času, a na její stav celkem rychle, začala chápat, že jí už nic strašného nečeká a že může začít v lidech, psech a dalších věcech nacházet důvěru. Díky pozitivní motivaci, klidnému a trpělivému přístupu se mi povedlo z Mirandy vychovat vyrovnavého psa, který teď bez obav může chodit bez vodítka, potkávat jiné psy, hrát si a mít radost ze života.

 

A co to vůbec ta pozitivní motivace u psa je?

Jde o metodu, která se mezi psy používá čím dál více. Pointou této metody je odměňování psa za chování, které se nám líbí. Snažíme se upevňovat žádoucí chování a to nežádoucí se snažíme ignorovat. Výsledkem je pes, který se těší na každý trénink, učí se rád a tím pádem i rychleji a naučené cviky si dobře pamatuje. Při této metodě se nepoužívají žádná cukání vodítkem, pohlavky, elektrické obojky ani jiná fyzická manipulace, takže psi se nebojí dělat chyby, což je velká výhoda!


Zaujal Vás příběh Mirandy?

Navštivte naše webové stránky www.treninkpsa.cz a pojďme kouzlo pozitivní motivace objevovat společně!

 

Uděleno: 50 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?