Jak mít kočku šťastnou a přitom bez cukrovky a nadváhy?

26. prosince 2016

Každý z nás určitě zná legendárního kocoura Garfielda – zrzavého, trpícího nadváhou a v jednom kuse tak trochu nevrlého. A určitě si všichni vybavíte, že i přes všechny své neduhy byl svým majitelem natolik oblíbený a obdivovaný, že by ve finále pro jeho spokojenost podnikl prakticky cokoli. A v tom byl právě celý problém.

Garfield neměl potřebu vyvíjet jakoukoli činnost, a to ani co se týče získávání potravy. I tento fakt se podle moderní veterinární medicíny ukázal jako velmi zásadní. Nadváha představuje pro kočky vysoké zdravotní riziko související třeba s cukrovkou nebo artritidou.

 

Takže hlavní otázka zní: Jak udržet kočku v psychické i fyzické pohodě?

Způsobů existuje mnoho, níže vám předkládám pár tipů.

1. Trik se starým papírovým sáčkem

Pokud krmíte kočku granulemi, vhoďte čas od času pár kousků do papírového sáčku. Tento jednoduchý trik pomůže udržovat lovecké instinkty vaší kočky. Krmíte-li mokrým krmivem nebo syrovou stravou, použijte dehydrované pamlsky nebo rostlinku přitahující kočky.

2. Pamlsky v kartonové roli

Umístěte některé oblíbené pochoutky vaší kočky do papírové trubice od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek, a konce zakryjte něčím, co vaše kočka snadno prorazí. Můžete použít třeba slabý papír. Vaše kočka tak bude namáhat mozek ve snaze dostat se na své pamlsky.

3. Pochoutkový váleček

Pokud nechcete vyrábět tyto hračky sami, zkuste plnicí míček pro kočky. Ten dopřeje vaší kočce stimulaci jednak mozkovou, a následně zřejmě i fyzickou, protože nejspíš dospěje k závěru, že míček je třeba kutálet a pamlsky z něj tak extrahovat.

4. Kočičí logické hračky

Kočičí logické hračky lze sehnat v mnoha tvarech, velikostech i cenových relacích. Díky této rozmanitosti poskytují nepřeberné množství duševní stimulace.

 

5. Okenní parapet

I tento jednoduchý prvek může dopřát vaší kočce dostatek stimulace. Protože se kočky rády dívají z okna a pozorují svět kolem sebe, poskytuje kočce duševní rozptýlení a trošku fyzického cvičení při snaze dostat se na parapet.

 

6. Kočičí šplhadla a police

Protože kočky rády pozorují svět z výšky, různé police, šplhadla a další objekty umožňující tuto činnost poskytnou dostatek duševní stimulace i pohybu.

 

7. „TV Mňau”

Věděli jste, že existují DVD vytvořená speciálně pro potřeby kočičí mysli? Můžete tak upoutat pozornost vašeho mazlíčka pozorováním volně žijících zvířat nebo létajících ptáků a jejich švitořením.

Jen pro jistotu: pokud budete používat hračky naplněné pochoutkami, nezapomeňte vhodně snížit denní krmnou dávku potravy.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?