Jak moc krmit kočku

9. srpna 2016

Jak moc krmit kočku? Myslím, že dnes už v tom má většina lidí jasno, ale nebylo to tak vždy. Časté bylo přejídání kočky, nevhodné složení stravy nebo naopak nedostatečná výživa. Jak to tedy vlastně je? Jaké množství je vhodné a co už je zase moc?

Kočička kulička? Ano, to jsou kočičí paštiky, šunka a žádný pohyb.

V době, kdy jsem poznala svého budoucího muže, jsem neměla s kočkami žádné pořádné zkušenosti. Když mi tedy řekl, že má doma kočičku, představovala jsem si milé, chlupaté, mrštné zvířátko, které se mi bude tulit k nohám a spokojeně příst. Z omylu jsem byla vyvedena už při první návštěvě. Na zavolání „čičiči“ se ke mně došoupala obrovská mourovatá koule, z které jen nepatrně vyčnívaly čtyři nohy a uši. Hlava v podstatě nebyla vidět, splynula s tělem. Nevadí, když není úplně hezká, bude určitě o to milejší. A to taky byla. Nejvíc to pocítil můj pes, kterého tahle miloučká kočička zahnala do kouta, kde si ho náležitě srovnala a ukázala mu, jak to od teď bude chodit. Mimochodem ho tyranizuje do dnes.

Elza byla klasická domácí čistě „indoorová“ kočka. V podstatě nikdy nebyla venku. Můj muž si ji vzal z útulku jako malé zubožené kotě. Bylo mu líto, co si chudinka musela zažít a vynahrazoval jí to paštičkami, konzervičkami, masíčkem a smetanou. A to několikrát denně. Jediný pohyb Elzy byl z gauče k misce, na záchod a zase zpátky. Přesto, že jsem toho o kočkách moc nevěděla, tušila jsem, že tak by to úplně být nemělo. A začal nový režim, za který mě dodnes Elza nenávidí.

 

Nový režim pro kočku. Odtučňovací kůra

Manžel se kupodivu nebránil. Až později se mi přiznal, že mu veterinář řekl, aby v krmném režimu, který nastolil, pokračoval. Ale jen pokud chce Elzu zabít. Kočička Elzička s námi začala jezdit na chalupu, kde poznávala venkovní svět. Krmení konzervami třikrát denně skončilo a malá protiva se naučila na granulky. Odstěhovali jsme se do hor, a aby toho nebylo málo, pořídili jsme jí kočičího kamaráda, který ji začal prohánět. Dnes je z Elzy krásná, štíhlá kočina, která je sice pořád protivná a nejí jiné maso než hovězí steaky, ale nebojí se stoupnout na trávu a v místních lesích se vyzná, jako kdyby se tu narodila.

 

Kočky zlodějky anebo hra "Kdo tam bude dřív"

Dnes dostávají naše kočky granule a zhruba obden konzervu na přilepšenou. A pak samozřejmě spoustu a spoustu věcí, které „odpadnou“ když se vaří nebo které si při stejné příležitosti ukradnou. Ať už je to kus masa, který čeká na opečení na lince, smetana do kávy, kterou jsem zapomněla uklidit nebo sýr. Ze všeho mají radost o to větší, že se jim podařil lup. Někdo mi kdysi říkal, že se dají kočky vychovat tak, aby neskákaly na stůl nebo na linku. My jsme se o nic takového nepokoušeli, abychom nepřišli o tu fantastickou hru se schováváním jídla.

 

 

Související články:

Jak a čím krmit kočku

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?