Jak na Nový rok, tak po celý rok

31. prosince 2017

Sedící pejsek prosí, aby lidé nepouštěli petardy, když se jich bojí a vtipně radí, kam si ty petardy mají zájemci dát. Pokud jste neviděli tento obrázek kolující v povánočním období internetem, o dost jste přišli. Aneb jak každý správný pejskař tráví Silvestra? Pravděpodobně ve stresu z toho, že jeho pes je ve stresu… Jak tomu odpomoci?

silvestr.jpg

Když to jinak nejde

Psi mají několikanásobně citlivější sluch než lidé a oslavy konce roku vnímají podstatně citelněji. Někdy je ze silných ran mohou fyzicky bolet zvukovody. Obecně se doporučuje již od rána udržovat psa v klidu. Vezměte jej na dlouhou procházku, přesuňte pelíšek na klidnější místo v domě, kde je pološero a není tam průvan. V žádném případě psa v tento den nestresujte káráním za jakékoliv prohřešky. Je zcela běžné, že citlivější jedinci při prvních petardách udělají loužičku, začnou výt nebo zkoušejí někam za každou cenu utéct či zalézt. Pokud máte zkušenosti s tím, že váš pes v tento den opravdu výrazně trpí, zkuste v dostatečném předstihu navštívit veterináře, který vám může předepsat uklidňující léky. Používejte však pouze přímo léky pro psy, ne pro lidi!

silvestr2.jpg

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Dovolená v hotelu

Spousta majitelů se rozhodla řešit petardovou situaci šalamounsky a svého psa posílá trávit přelom roku někam na odlehlá místa – ať již do psího hotelu „na konci světa,“ nebo společně na nějakou horskou chatu, kde přeci jen oslavy nebývají tak bujaré. Je pravdou, že psí hotely jsou většinou situované na odlehlých místech, aby psi nerušili své okolí štěkotem a zvuky ohňostrojů tam obvykle nedolehnou. Dalším nesporným faktem ovšem je, že jsou hotely v tomto období beznadějně a dlouho předem obsazené, takže pokud přemýšlíte o této možnosti, musíte začít přemýšlet již několik měsíců před koncem roku.

silvestr3.jpg

Přírodní abrakadabra tipy

Pokud už si nevíte se svým psem rady, vězte, že vnímá i váš stres a přejímá jej na sebe. Uklidněte nejprve sami sebe. Je Silvestr, nebojte se posilnit domácí půlkou, abyste rozdýchali nervózní ťapkání vašeho mazlíčka a jeho žalostný pohled a neustálé vydávání zvuků. Nenechávejte jej pokud možno v tento den o samotě. Občas pomáhá pustit si televizi nahlas, aby tolik nebylo slyšet veselí z ulice. Klidně jej zabavte nějakou interaktivní hračkou a dělejte, že petardy vůbec nevnímáte. Pokud nechcete vyloženě spoléhat na farmaka, zkuste se svého veterináře zeptat na homeopatika. A nezapomeňte myslet i na krajní případ – stát se může opravdu cokoliv, vybavte svého psa obojkem se známkou, ujistěte se, že čip funguje a je zaregistrovaný v některém z registrů. Je každoroční tradicí, že se právě na přelomu roku městské útulky zcela zbytečně a přehnaně zaplní, i když by stačila jen trocha zodpovědnosti majitelů.

Ať Silvestra ve zdraví přežijete! Přejeme všem našim čtenářům a jejich mazlíčkům krásný nový rok 2018

 

silvestr4.jpg

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?