Jak na odčervení kočky

17. října 2015

Odčervit kočku není jen tak. Jednak je to hotová věda a jednak si něco takového kočka absolutně nenechá líbit! Máme pro vás pár tipů, co byste měli o odčervování koček vědět.

Červík v břiše kočky

To, že je kočka začervená, poznáte obvykle z trusu – změní konzistenci, barvu nebo prostě jen uvidíte články jednotlivých parazitů ve stolici. Rovněž pokud zaznamenáte napadení blechami, je dobré kočku preventivně odčervit, protože některé zárodky červů přenášejí právě blechy. Odčervovat můžete klidně každý měsíc, minimálně jednou za půl roku je ale hraniční termín (pro kočky chované doma, ty venkovní je nejlepší odčervit každé 3 měsíce minimálně). Je-li vaše kočka myšilov, přichází s červíky do styku téměř denně.

 

Za pět minut dvanáct

Pokud vaše kočka výrazně hubne, přestože vydatně papá nebo pokud se zhoršuje kvalita její srsti, je odčervení první pomocí, po níž byste měli sáhnout. Začervení například škrkavkami může vést při neřešení až k dehydrataci a postupnému úhynu kočky. Při těchto projevech ale rozhodně navštivte veterináře – vyloučí rovnou i jiné, mnohdy nebezpečnější příčiny.

 

Sníst, či nesníst. Jak podat kočce odčervení.

Největším uměním je odčervení kočce vnutit. Tabletu můžete jednoduše zakoupit v lékárně či u svého veterináře, standardně se podává 1tbl/4kg. Pokud se rozhodnete pro razantní formu vhození do krku, s největší pravděpodobností schytáte nějaký škrábanec. Pasty, které se vyrábějí, bývají obvykle pouze pro koťata. Účinnější formou bývá tabletku do něčeho dobrého ukrýt, mazaní kočičí jedinci však lest i tak prohlédnou a odčervovadlo šikovně odplivnou. Dobrým chovatelským tipem je zabalit tabletku do něčeho mazlavého, co nemohou kousat – ideálně do trochy taveného sýra nebo kočičí masové paštiky a podobně. Kočka si lahůdku poválí v puse a pak kuličku obvykle spolkne.

 

A co koťata?

Koťata by měla být odčervena již 14 dní po narození. Lze tak předejít růstovým deformacím z důvodu napadení parazity. Jelikož odčervení je záležitost jednorázová, je nutno jej po 14 dnech aplikovat znovu. V průběhu života kočky byste také značky jednotlivých výrobků měli střídat, jelikož parazité se pak stávají na některé látky rezistentní.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?