Jak na péči o psí uši, tlapky nebo oči?

16. listopadu 2015

Péče o psa je poměrně široké téma, neznamená to jen venčení, očkování a psí jídlo, jak si možná velké množství začínajících pejskařů myslí, ale je v tom zahrnuta celá škála činností, které mohou být pro nové členy „psí smečky“ šokujícím poznáním.

Péče o psa zahrnuje ušní péči, oční péči, péči o tlapky a péči o srst. Pojďme si všechny rozebrat jednotlivě.

 

Ušní péče

Ušní péče u psů probíhá podobně jako u lidí. Ucho je samočistící. Pokud je ucho zašpiněné ušním mazem stačí vyčistit tampónem. Na vnitřní čištění ucha se doporučuje speciální roztok respektive kapky. Uši čistěte pravidelně. Zvyšte frekvenci jen v případě, že pes častěji navštěvuje prašná prostředí např. v létě, kdy jsou sucha.

 

Kartáč na psí srst

 

Oční péče

Co se týče oční péče, psům by se měli pravidelně odstraňovat ospalky. Tvoří se jim stejně jako lidem. Mohou ztvrdnout a zamotat srst kolem očí. Dále by každý měl dbát výhledu pejska a ostříhávat dlouhou srst v oblasti očí. Oči se psům mohou i proplachovat, existuje velké množství přípravků, a to hlavně v situaci, kdy se vrátíte z procházky v prašném prostředí.

 

Péče o tlapky psa

Péče o psí tlapky je celoroční problém. V zimě, protože se sypou chodníky solí, která může psům tlapky rozežrat, se doporučuje tlapky mazat různými mastičkami. Stejné je to v létě, kdy je zem rozpálená od slunce. Důležité je také prostřihávání srsti mezi polštářky na tlapkách, aby se Vašim miláčkům při chůzi tlapky neklouzaly. Problém s tlapkami můžete poznat i tak, že pes začne pajdat. Může to ale znamenat i něco jiného! Nedílnou součástí péče o tlapky je i péče o drápky. Péče o tlapky vám může být usnadněna pomocí masti nebo másla na tlapky.

Péče o psy

Péče o srst psa

Srst všech ras psů potřebuje důkladné ošetření. Musí se očistit od nánosů prachu a špíny. Očista chrání kůži před onemocněním a reguluje správný průtok v pokožce. Na pročesávání srsti se používá hřeben s tupými zuby, aby nedráždil kůži. Kartáč je různý podle plemene psa. Důležité je i prostříhávání srsti nůžkami u dlouhosrstých plemen. Hodně majitelů psů si myslí, že zkvalitní srst svých miláčků častým koupáním a sprchováním, to je ale chyba. Koupání psa se doporučuje přibližně 2x do roka.

 

Koupání psa

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?