Jak nalézt byt v původním stavu - pes sám doma

8. září 2014

Každý z nás musíme občas zanechat psího kamaráda o samotě. Mnozí mají z tohoto počinu panickou hrůzu a navrací se domů plni zvědavosti, co tentokrát jejich pes zničil za to, že jej nechali bez dozoru. Těm, kteří nemají kotec, přinášíme několik tipů, jak psí řádění řešit.

Posílení poslušnosti psa

Opakování je matka moudrosti. I když je váš pes poslušný a reaguje ochotně, nic nezkazíte ranním opakováním. Posílíte vztah s vaším psem, připomenete mu, jak se má chovat a zaměstnáte mu mozek. Můžete zkusit i nové povely, knih o výchově psů s nápaditými tipy dnes existuje mnoho. Deset minut každé ráno může být startem nové éry poslušného psa. Pokud výcvik budete provádět při krátkém ranním venčení, zvyšujete šanci, že se pes unaví a pak bude spát a čekat, až se vrátíte.

 

Sport se psem - jak unavit psa

Princip unavit psa, aby nemyslel na hlouposti, je osvědčenou metodou. Vyžaduje sice vaše sportovní zapojení, takže si budete muset přivstat, ale rozhodně se to vyplatí! Není nic jednoduššího než psa na 20 minut vytáhnout na rychlé proběhnutí u kola. Prospěje to jeho hyperaktivitě a vašemu probuzení. Unavený pes je dobrý pes. A fantazii se meze nekladou. Můžete jít spolu běhat, vytáhnout kolečkové brusle nebo jen blbnout venku s hračkou.

 

Omezte psovi prostor

Pokud máte i přesto strach o drahou sedačku, vymezte psovi prostor, kde se může doma bezpečně pohybovat. Nezavírejte ho hned do přístěnku pod schody. Ve specializovaných prodejnách lze koupit branky a ohrádky k nainstalování do bytu, kterými vytvoříte prostor, kde může pes trávit čas bez vás. Můžete ho do ohrádky zavřít i krátce během vaší přítomnosti, aby pochopil, že tak je to v pořádku, a když jej vydatně pochválíte, naučí se v ohrádce na vás v klidu čekat, až se vrátíte. Dobrým tipem je také s každým odchodem z domu dát psovi kost na hraní. Bude spokojený, nebude se nudit a časem pochopí, že váš odchod neznamená katastrofu, ale mňamku.

 

Co když se pejskovi stane nehoda?

Začátky výchovy nejsou snadné a k nehodě občas dojde. I navzdory vší snaze musíte zhruba dva týdny zachovat toleranci. Když doma naleznete vysypaný odpadkový koš, reagujte zcela klidně. Nenadávejte psovi, nejspíš to udělal v naději, že získá vaši pozornost a přesně o to mu jde. Zavřete jej do jiné místnosti a nepořádek v klidu ukliďte. Pokud se situace opakuje i za týden, můžete zkusit psa přísně pokárat a zavřít vedle, abyste nepořádek uklidili. Každé učení vyžaduje čas a s trochou snahy a trpělivosti to pes pochopí. Váš pes chce harmonický vztah!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?