Jak naučit pejska štěkat?

27. října 2011

Chcete svého pejska naučit štěkat a nevíte jak na to? Na cvičáku Vám to nejde a vy jste kvůli tomu zklamaní? Tady je pár rad, které by mohly fungovat.

 

 

Psa můžete naučit štěkat třeba na aport, pokud má aporty rád. S aportem se s pejskem pohrajte, potahejte se s ním o něho, blbněte s ním chvilku. Až pejsek o něho bude mít velký zájem, vezměte si aport do ruky a řekněte pejskovi ŠTĚKEJ!

 

Stačí, když pejsek jenom zakňourá, tak ho hned pochvalte a aport mu dejte. Tak to opakujte a pejsek pochopí, že když štěkne, bude odměněn. Jestliže nezabere toto, tak když pejskovi dáváte krmení, tak s granulemi zahrkejte a říkejte ŠTĚKEJ!

 

Když pejsek opět projeví jenom náznak štěknutí, okamžitě ho pochvalte a granule mu dejte. Tak to opakujte u každého krmení a pejsek se to naučí. Jak půjdete na cvičák, tak si do nějaké malé krabičky vezměte trochu granulí a řekněte mu štěkej a hrkejte s granulama.

 

Opět když projeví jenom náznak, hned ho pochvalte a dejte mu třeba kousek nějakého pamlsku. Nebo zkuste psa zavřít za branku a stůjte naproti mu a říkejte štěkej, jak zaštěká, tak ho hned pusťte za vámi a dejte mu pamlsek. Nebo na balon, pokopejte si s balonem, potom ho vezměte do ruky a řekněte ŠTĚKEJ.

 

Jak zaštěká, hned mu ho dejte. Princip je v tom, že když mu ukážete něco, co má rád a řeknete mu, ať štěká, tak jakmile to udělá, hned mu tu oblíbenou věc dejte a hodně ho pochvalte. Když budete tohle opakovat, pejsek to pochopí a brzy se to naučí. Přeji hodně štěstí při učení a doufám, že vám to půjde snadno.

 

 

 

 

Přidáno: 38 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?