Jak naučit psa, aby hrál mrtvého

26. května 2014

Pokud chcete na své přátele zapůsobit nějakým perfektním trikem, který zvládá váš pes, je hra na mrtvého to pravé. A navíc to není nijak náročné!

Než začnete s trikem "mrtvý pes"

K tomu, abyste začali cvičit tento trik, vám postačí jen váš pes a hrst jeho oblíbených pamlsků. Také je to dobrý cvik na použití clickeru.

Začněte tím, že svému psu dáte povel “Lehni!”, protože to je stěžejní povel pro zvládnutí tohoto triku.

Po udání vámi zvoleného pokynu přidržte pamlsek blízko psova nosu a pomalu jej posouvejte na svou stranu, čímž psa nenásilně donutíte, aby se převalil na bok. Určitě pro vás bude tento krok snadnější, pokud se váš pes umí převalit na povel na bok.

Jakmile se váš pes převalí na bok, pochvalte ho. Pokud používáte clicker, klikněte, a dejte mu pamlsek.

Cvičte tento trik se svým psem několik minut několikrát denně. Nebude to trvat dlouho, než vás pes začne na povel padat na bok, zatímco vy můžete pořídit z této figury skvělou fotografii.

 

Jak zvládnout cvik "mrtvý pes" bez problémů

Stejně tak jako u každého jiného cviku se i u tohoto můžete setkat s různými problémy. Zde je několik z nich, samozřejmě i s typy, jak jim předcházet:

Pokud se váš pes už umí převalit přes záda zpět na břicho, máte sice dobré startovní podmínky, ale je také možné, že zprvu pes nepochopí, že po něm nechcete, aby se otočil celý. Pokud používáte clicker, udejte mu povel a jakmile se pes vrhne na vykonání povelu, okamžitě stiskněte clicker a nabídněte mu pamlsek, čímž byste ho měli zastavit v požadované poloze. Pokud bude mít tendenci otočit se celý, pamlsek mu vezměte. Brzy pochopí, v jaké poloze se zastavit, aby se odměny dočkal.

Pokud váš pes nechápe přesně, co po něm chcete, použijte pamlsek, abyste ho nalákali do požadované polohy, přičemž mu můžete opatrně zatlačit na bok. Jakmile je ve správné poloze, odměňte ho.

Pokud se váš pes zvedne z polohy mrtvého dříve, než si přejete, jednoduše prodlužte interval mezi okamžikem, kdy zaujme požadovanou polohu, a chvílí, ve které mu podáte odměnu. Zkuste interval prodloužit nejprve o několik málo vteřin, později můžete tento čas prodloužit, jak se vám to bude zdát vhodné. Časem se můžete dopracovat k tomu, že pes bude hrát mrtvého i několik minut.

Pokud při tréninku provede váš pes více než dvě chyby za sebou, dá se předpokládat, že jste v nácviku pokračovali příliš rychle, aniž by váš pes zcela zvládl předchozí krok. Vraťte se proto o krok zpět a zkuste ještě návyk upevnit, než přejdete k dalšímu kroku.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?