Jak nenaletět podvodným psím inzerátům

16. dubna 2016

Když hledáte nového pejska, útulky nenabízí žádného vysněného a nejraději byste chtěli štěňátko, není nic jednoduššího než se mrknout po nějakých inzerátech. Jenže – jak nenaletět stále se množícím podvodníkům, nabízejícím štěně, které ani nikdy neuvidíte? Kde vlastně hledat?

Falešný inzerát versus pravý

Většina podvodných inzerátů má několik společných ukazatelů. Především ten podvodný bude usilovat o to, abyste nabízeného psa co nejméně viděli – tito inzerenti nebudou příliš ochotni dovolit vám prohlédnout si odkud pejsek je, pošlou třeba jen jednu nebo dvě neurčité fotky a několik strohých informací. Často se také stává, že na serverech, kde inzerát nabízejí (nebo v časopisech), se pod jménem či telefonním číslem inzerenta dá nalézt několik dalších inzerátů najednou, čehož si spousta zájemců ani nevšimne. Při zadání jména autora nebo jeho kontaktního emailu do vyhledávače přitom často vyjedou inzeráty na deset různých plemen najednou a nikomu to není divné.

 

Ukradená identita chovatelských stanic

Trendem poslední doby je kradení identity chovatelských stanic. Pokud naleznete inzerát nabízející štěně, ověřte si u jiných chovatelů cenu štěněte. Napište co nejvíce lidem, abyste získali co nejucelenější informace. Například podezřele nízká cena za psa s průkazem původu či jméno chovatelské stanice, o níž žádný jiný chovatel příliš neví, jsou důvodem podezření číslo jedna. Signálem něčeho v nepořádku je také „nečeská čeština.“ Ano, čeština je složitý jazyk a ani mnozí rodáci ve skutečnosti neovládají přesný pravopis. Nalézt inzerát či článek bez pravopisných chyb je praktický nemožné, přesto podvodné inzeráty bývají překládané přes  Google překladač, který češtině zase až tak nerozumí. Vyzbrojte se pravidly pravopisu a trpělivě hledejte dál.

 

Pro štěně přes půl světa

Pokud si vyberete štěně z inzerátu vzdáleného přes půl světa a věříte tím v jeho pravost, můžete být na omylu. Pokud s vámi chovatel bez problému obratem komunikuje, vše jde hladce a přistoupíte k obchodu, měli byste si pro štěně raději osobně zajet. Jen málokterý „pravý“ chovatel je ochoten vydat své milované štěně přes půl světa bez dozoru a ještě za to vybere zálohu. Pokud po vás chovatel požaduje zálohu, vždy nejprve sepište neotřesitelnou předkupní smlouvu nebo vyžadujte stvrzenku o zaplacení. Můžete to použít u soudu, pokud odešlete peníze a štěněte se nikdy nedočkáte. Pokud se chovatel podezřele „cuká“ a podobný doklad vám nechce vystavit, znamená to, že jste udělali dobře a své peníze byste zbytečně vyhodili. Vyhnete se zdlouhavým a nepříjemným soudním řízením. Nezbývá než při koupi štěněte věřit názorům starších a zkušenějších a také svým instinktům. Protože instinkt vám pomůže najít toho pravého psa pro život!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?