Jak nezkazit svému psovi Vánoce

6. prosince 2017

Už je tu opět období sněhových čepic, bílého ticha v kraji a čekání na rolničky. Taky už se těšíte, až budete lovit kosti z kapra a povolovat knoflíky na kalhotách? Přinášíme deset zlozvyků, kterými většina páníčků kazí svému psovi Vánoce. Vyvarujte se jich!

Nekouká pro nic za nic

Psi, jak všichni víme, jsou velice inteligentní stvoření. Náplní jejich života šelmy je v domestikovaném případě především sledovat, co zrovna jejich páníček dělá a proč to dělá a jak to dělá. Pozor, o Vánocích je však jejich zírání zcela účelové! Jistěže vědí, jaký je významný den a kolik je toho třeba navařit a nachystat. Moc dobře vědí, proč jsou vám celý den v patách a pečlivě uklízejí každý drobeček, který by mohl narušit ráz štědrovečerní večeře! Neodepírejte jim tu potěchu, pouze dohlédněte na to, co zrovna jedí

Zase fusekle?

Tak jako my lidé nechceme každý rok pod stromkem tytéž páry ponožek a pantoflí, ani váš pes neocení desáté vodítko v pořadí nebo stále tu stejnou kost. Buďte trochu nápadití a originální nebo vám tajně pro pomstu počůrá vánoční stromeček!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Vyvenčit a domů

Doufáme, že si nemyslíte, že v ten úžasný vánoční den touží váš pes po tom, aby celý den mrznul venku za dveřmi, když doma to tak hezky voní! Jeho jedinou myšlenkou je vyvenčit se a šupky honem zase domů, aby mu nic neušlo. Myslete na to!

Vánoční oblečky jsou vopruz!

Tečka. Nic víc není třeba rozvádět. Vám by se taky nelíbilo chodit celý den v trapným svetru s parůžkama nebo bambulí mezi očima!

christmas-1874258_1920.jpg

Žranicee! S mírou…

I když s vámi Míra třeba večeřet nebude, vaši psí miláčci by ho ke své štědrovečerní tabuli měli rozhodně přizvat. Myslete na to, že na vánoční svátky je většina veterinárních klinik zavřená (chápeme, i veterinář věří na ježíška) a je dobré pumpování žaludku předejít.

Nezpívejte nahlas

I když jsou vánoční koledy nádherná věc a všichni je milujeme, pokud je váš pes vyje s vámi, pravděpodobně nevyjadřuje souhlas s vaším vysokým „c.“ Netýrejte jeho citlivý sluch!

Vánoční úklid?

Každý pejskař je svým způsobem odolný na psí chlupy a prach ze srsti a všechny tyhle nezbytnosti, co k psovi prostě patří. Nehroťte na Vánoce skutečnost, že udělal na podlaze otisk nebo vydrbal chomáč chlupů. Vám by se také nelíbilo, kdyby se na vás někdo mračil v tak významný den, protože vám vypadl vlas!

Rodinná tyranie

Jak už to bývá zvykem, sjedou se na Vánoce všichni členové rodiny co nejvíce dohromady. Obvykle to přináší také vřískající a pobíhající děti. Asi žádný pes nemá rád randál a tahání za ocas… Nenuťte svého miláčka se toho všeho účastnit. Dopřejte mu klidný koutek, kam může zalézt.

Rolničky, kdopak vám dal hlas?

Největší šlápnutí vedle jsou rolničky! Hlavně ty na obojku vašeho psa. Zkuste si jednu pověsit na ucho a chodit s ní celý den. Schválně, za jak dlouho vám bude zvonit v celé hlavě?

Svítící stromeček je boží!

Tak jako malé děti, i psi zbožňují blikající žárovky a třpytivé koule a vlající řetězy. Především, když se výzdoby ujmou sami. Pokud nějak vezmou vánoční dekorace do vlastních tlapek, nebuďte na ně příliš naštvaní, vždyť jsou svátky…

Hodný, hodný pejsek!

Asi po milionté prvé vás někdo poplácá po hlavě, uhladí vám natupírované háro na úplně špatnou stranu a zašveholí „ty jsi ale hodný pejsek,“ přičemž vám krční páteř stlačí až k předním packám a považuje mhouření očí za projev slasti. No řekněte, byli byste z takového trapného snažení odvázaní?

dog-2617516_1920.jpg

Ježíšek naděluje!!

Úplně nejvíc můžete svému psovi pokazit Vánoce, když pod stromek svým ratolestem nadělíte jiné zvíře! Jakože on už nebude ten první a jediný? Jakože už nebude vládcem svého světa? Jakože se o vás bude muset s někým dělit? No to budou ty nejhorší svátky!!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?