Jak oslavíte Světový den zvířat?

28. září 2015

Zvířata dávají smysl našemu životu, obohacují nás a pomáhají nám, proto bychom se k nim měli chovat přátelsky, ohleduplně a zodpovědně. K vlastním, ale i k těm opuštěným.

V České republice žijí přes dva miliony psů a necelé dva miliony koček. Psa nebo kočku vlastní více než polovina domácností. Dalších 8 000 opuštěných zvířat žije v útulcích – téměř o 30 % více než před 5 lety.

 

Pojďte se pobavit a poznat lépe zvířata

Význam soužití a vzájemného vztahu lidí a zvířat si celý svět každoročně připomíná v rámci Světového dne zvířat. Oslavte ho s Nadací na ochranu zvířat, která pořádá 3. října od 12 do 18 hodin v parku Na Pankráci v Praze 4 veřejnou benefiční akci s bohatým programem. Oslavu zahájí Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat. Pro širokou veřejnost jsou mimo jiné připraveny ukázky volnočasových a sportovních aktivit se psy, ukázky odchytu zvířat nebo ukázky dovedností záchranářských a asistenčních psů. Nebude chybět ani adopční nabídka psů a koček z útulků a zábavné aktivity pro děti. Návštěvníci se mohou těšit také na druhý ročník srazu bull plemen II. Rekord Bull sraz, který byl díky loňské účasti 330 bull psů zapsán do České knihy rekordů.

 

Darujte krmivo opuštěným psům a kočkám

Každý, komu není lhostejný osud zvířat bez domova, může oslavit Světový den zvířat pomocí psům a kočkám v útulcích v rámci kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích«. Pomoci může každý, kdo do 1. 11. 2015 zakoupí krmivo značek Pedigree nebo Whiskas. Z 1 tuny prodaného krmiva půjde do útulků 65 psích nebo 255 kočičích misek (1 miska odpovídá denní krmné dávce pro dospělého zdravého psa nebo kočku). Za 6 let trvání této unikátní charitativní kampaně bylo útulkům v ČR darováno přes 240 tun suchého krmiva, které pokryly kompletní půlroční stravovací potřeby 4 955 psů a 3 528 opuštěných koček. Více informací o kampani najdete na webových stránkách www.naplntemisky.cz.

 

Naplňte misky v útulcích

 

Víte, že…

…v České republice žije 1,5 milionu dětí ve věku do 15 let, což znamená 2,7krát více domácích zvířat než dětí?

…75 % českých žen tvrdí, že je pro ně jejich domácí mazlíček důležitější než jakýkoli muž?

…1 z 12 majitelů psů nebo koček jim na jejich narozeniny uspořádá oslavu?

…32 % lidí by prodaly hodnotný majetek, aby zaplatily drahý účet u veterináře?

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?