Jak pejska zbavit strachu z vody .. ?!

15. května 2011

Mám fenečku Border Kolie přes dva roky. Od malička absolutně nesnášela vodu a já jsem ji chtěla naznačit, že "voda je kamarád".

 

Šla jsem na to ale dost špatně. Místo toho, abych jí šla, co se týče vody, příkladem, jsem ji nutila do vody jít, ať chtěla nebo ne! To bylo špatně, takže to rozhodně nedělejte.


Rozhodla jsem se, že na to půjdu jinak. Místo toho, abych ji nutila, šla jsem do vody sama a pejska jenom lákala k sobě, zatím do pár centimetrové vody. První pokusy nedopadly moc dobře, protože pejsek do vody nechtěl. Po pár procházkách kolem vody Connie šla úplně dobrovolně za mnou. Tak jsem si s ní chvíli ve vodě hrála, potom jsem ji moc pochválila. Od té doby nemá strach z vody.

 

Ještě bych ji chtěla naučit odvážit se do hlubší vody. Počkám na léto, abych mohla plavat s ní, neboť jsem se poučila z minulých chyb. A vy byste měli také, pokud jste na to nešli dobře...!

 

 

Přidáno: 16 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?