Jak pomáhá kloubní výživa dostihovým chrtům?

23. září 2016

Majitelka dostihových chrtů Eliška Čejková se s námi podělila o své zkušenosti s Gelorenem. Jak pomohl jejím závodníkům a co pokládá za jeho největší výhody?

Geloren pro dostihové chrtyNaši whippeti Dexter a Diamond Eyes Inventum se v půlce července zúčastnili Mistrovství Evropy v coursingu 2016, které se letos konalo na Slovensku. Oba dva se tak stali členy českého coursingového reprezentačního týmu, ale před samotnou účastí na závodech ještě museli splnit podmínky pro nominaci na ME. V české konkurenci oba obstáli a cestě mezi evropskou elitu už nic nebránilo. Dexter i Diamond Eyes mistrovství úspěšně dokončili, a to je jim už skoro pět let.

 

Nehody si nevybírají

Ani psím vrcholovým sportovcům se bohužel během závodní kariéry nevyhnou nějaké ty úrazy. Jeden z našich psů utrpěl minulý rok výron prstu a měl na několik měsíců nařízený klidový režim. Takový i zdánlivě banální úraz vyřadí závodníka na několik měsíců ze závodů. Navíc se zranění bohužel v budoucnu často opakují. Hledali jsme proto možnosti, jak zranění, co nejefektivněji vyléčit.

Geloren pro dostihové chrty

 

Kloubní výživa pomáhá

Kromě dodržování klidového režimu jsme podávali pejskovi i zvýšenou dávku kloubní výživy. Zde nastal problém s tím, že kloubní výživu ve formě tablet odmítal pozřít, tak jsme mu museli tabletky strkat přímo do krku. Vyzkoušela jsem sypkou kloubní výživu, kterou jsem mu přimíchávala do krmiva. Jenomže on i tak poznal, že se jedná o kloubní výživu a vyjedl pouze granule okolo a kloubní výživa zůstala netknutá.

Když se mi do ruky dostala kloubní výživa Geloren, byla jsem velmi mile překvapená. Tato kloubní výživa s obsahem kyseliny hyaluronové má tvar želatinových kostek a je ochucená. Možná i díky tomu ji přijímal celý měsíc a půl bez problémů. Ulevilo se jemu i mě – věděla jsem každý den, že dostal potřebné množství důležitých látek pro jeho klouby a nemusela jsem ho trápit strkáním tablet do krku.

Geloren pro dostihové chrty

Dexter (vpravo) se v dohledné době stane otcem nadějného dostihového/coursingového vrhu a Diamond Eyes má vybraného úspěšného ženicha, za kterým pojede až do Německa.


Geloren je pro nás do budoucna jasná volba

Skvělé bylo i to, že se na výživu začal těšit a bral ji jako odměnu. Stejně tak ji přijali i naši další tři psi. Kloubní výživa je důležitá pro závodního chrta po celou dobu jeho života, začíná se podávat již od šesti měsíců. V nedávné době obohatil naši smečku nový přírůstek – žíhaná fenka whippeta a já vím, že Geloren bude ta pravá volba i v případě našeho nového štěňátka.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že Geloren je vhodným doplňkem stravy závodního chrta a navíc je pro psa chutnou odměnou. Určitě bych ji doporučila i všem, jejichž psi mají problém s příjmem klasické kloubní výživy ve formě tablet či prášku.

Geloren pro dostihové chrty

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?