Jak pomoci kočce s astmatem a alergií pomocí holistické léčby?

6. listopadu 2016

S výskytem alergií nejen u nás, lidí, ale také u domácích mazlíčků, se v dnešní době můžeme setkat poměrně běžně. I přes jejich rozšíření nelze konstatovat, že by každý veterinář měl perfektní znalosti o problematice chovu koček trpících alergiemi či astmatem. Proto, pokud se příznaky takovéhoto onemocnění projeví u vaší kočky, věnujte čas nalezení specialisty, se kterým můžete probrat blíže specifika chovu. V ideálním případě vám bude takový specialista doporučen vaším veterinářem.

Alergie a případně astma se projevují zpočátku celkem nenápadněkočka začne vykazovat občasné záchvaty dušnosti – třeba během hraní – připomínající stav, kdy jednoduše vdechne chuchvalec prachu nebo něco podobného. Později se k tomu může přidat noční pokašlávání. Kromě toho se také může projevovat potřebou škrábání, a to kolikrát tak silnou, že kůže je rozedřena do krve a na těch nejvíce drážděných místech vznikají holá místa.

 

Jak léčit alergii u své kočky?

Alergie se dá, stejně jako u lidí, léčit prostřednictvím moderní medicíny, která zahrnuje podávání léků. Taková cesta však není nejvhodnější, protože je nutné počítat s tím, že léky vyvolají vedlejší komplikace. Jsou známy případy, kdy léky na potlačení alergie vyvolaly dokonce cukrovku. S holistickým přístupem byste se takovým komplikacím měli vyhnout.

 

Může alergie vaší kočky souviset s potravou?

Alergie u koček souvisí do značné míry s potravou, která nezřídka zahrnuje chemické a konzervační látky. Alergie jsou chronické imunitní stimulace a zánět v těle. Budeme-li chtít zaměřit se spíše na možnosti celostní medicíny při léčbě takového stavu, musíme nutně začít u stravy. V ideálním případě bychom měli podávat takové kočce suché potraviny bez alergenů. Existují také speciální holistická krmiva, která jsou přirozeně bez alergenů, chemických a konzervačních látek. Je navíc podloženo výsledky lékařských vyšetření, že při přechodu na tento typ krmiva se velmi rychle zlepšuje zdravotní stav kočky. Stejně tak lze doporučit komplexní ošetření např. s pomocí kozího mléka, které je protizánětlivé, používání esenciálních olejů, akupunkturu, čínské bylinky či vybrané květinové výtažky.

 

Co dále udělat pro zmírnění alergie vaší kočky?

Rozhodnete-li se vydat holistickou cestou léčby, je dobré ke změně jídelníčku přispět dalšími kroky. V domácnosti byste neměli používat dráždivé chemikálie a parfémované přípravky. Vhodné je také používat neparfémované kočičí stelivo. Ideálním pomocníkem pro chovatele kočky s alergií či astmatem je také čistička vzduchu, která usnadní dýchání nejen kočce, ale všem členům rodiny.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?