Jak posílit psí imunitu

15. ledna 2018

Myslíte s příchodem podzimních a zimních plískanic na posílení vlastní imunity? Cpete se vitamíny, teple se oblékáte a občas spolknete nějaká farmaka na podporu proti nemocem? A jak podporujete imunitu svého psa?

Venku nebo vevnitř?

Důležitou roli ve vývoji imunity vašeho psa hraje prostředí, ve kterém žije. Stabilita imunitního systému závisí na mnoha faktorech. Nejen na krmení nebo dostatku pohybu, ale také na rizicích, kterým je vystaven při procházkách. Hodně záleží i na tom, zda váš pes venku někde něco olízne, zda přijde do styku s ostatními nemocnými psy nebo infekcemi v prostředí. Značný vliv má i datum poslední vakcinace, odčervení, odblešení, případně léky, které stabilně váš pes užívá. A v neposlední řadě je důležitým faktorem také stres.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Rady babky bylinkářky

Pro ty, kteří spoléhají na přírodní podporující prostředky, existuje řada variant, které si i můžete sami vypěstovat na zahrádce. Jedním z nejdostupnějších je oregano neboli dobromysl, které pomáhá uvést zažívání do rovnováhy a tím prospívá imunitě, jejíž buňky primárně sídlí ve střevech. Antioxidanty v něm obsažené také zpomalují stárnutí a regenerují. Díky antioxidantům se oblíbenou bylinkou pro psy stala i petrželka. Stačí nasekat trochu nati do krmení nebo použít v sušené podobě. Pomáhá osvěžovat dech a nastartovat trávení i imunitu. A samozřejmě nesmíme opomenout také nenahraditelnou echinaceu!

Imunita_oregano.jpg

Co nabízí lékárna?

Na trhu je samozřejmě nepřeberné množství přírodních doplňků pro podporu imunity vašeho psa. Nejúspěšnějším se v poslední době stal zelený prášek Immunergen, který obsahuje směs mořských řas, vitamínů a minerálů ve snadno vstřebatelné formě a při pravidelném užívání získává pozitivní reference i u například dlouhodobě nemocných a dušných koní. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou. Pozitivní vliv na stabilní zdraví vašeho psa mají nejrůznější omega mastné kyseliny (obsažené především v rybách a mořských plodech), plody šípku nebo také ostropestřec, který obecně regeneruje tolik potřebná játra a vyvažuje zažívání. Všechny tyto produkty můžete sehnat ve formě olejů, tabletek nebo prášku, podle toho, co vašemu pejskovi vyhovuje.

Co nepodcenit?

Rozhodně dbejte s příchodem zimního počasí na to, aby váš pes neprochladl a nepromokl. I trvale venku chovaný pes neocení mokrý kožich v mrazivém počasí a potřebuje mít zateplené a suché místo, kam se může schovat. Nebojte se pro případ nouze pořídit vašemu parťákovi třeba kvalitní zimní obleček nebo pláštěnku. Oceníte jej například při dlouhých zimních procházkách, kdy se nemusíte bát o zdraví ledvin vašeho psa. Dbejte také na psychickou pohodu a vyváženou a pravidelnou stravu svého mazlíčka. Maximálně tím podpoříte stabilní zdraví a své klidné spaní.

 

Imunita_oblecek.jpg

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?