Jak přichystat koně na jezdeckou hodinu

17. května 2016

Ahojte asi to některým z vás přijde zbytečné, ale pro některé se to bude hodit. Já bych to ve svých začátcích moc ocenila. Budu popisovat jak připravit na jezdeckou hodinu. Doufám že se vám to bude líbit. Jdeme na to :

Nejdříve si samozřejmě uvážeme koně. Do ruky, kterou máme u hlavy koně si dáme měkký kartáč a do druhé hřbílko. Začneme hřbílkem. Děláme silné, krouživé pohyby. Když je kůň zbaven největších nečistot přijde na řadu kartáč. Tím děláme pohyb( neumím to moc vysvětlit tak se to pokusím popsat) k hlavě koně , tedy proti srsti a zase zpátky, jako byste to chtěli uhladit. Po tomhle,,pohybu'' otřeme kartáč o hřbílko. Takhle pokračujeme po celém těle koně, dokud ho nemáme vyčištěného. Nezapomeneme na hlavu, kterou uděláme tím nejjemnějším kartáčem, co máme.
Teď na sedlání. Na koně si přehodíme desku. Na vrchol kohoutku. Hned na to sedlo ( nebo pokud někdo má tak beránka). Dáme ho i s dečkou před kohoutek a sjedeme s ním na hřbet. To poznáte, kde to je správně. A zapneme podbřišník. Nejprve na málo a až před nasednutím dotáhneme na nejvíc, co to jde.
Teď uždení. Sundáme koni ohlávku. Přehodíme mu přes krk otěže. Do pravé ruky si chytíme uzdečku pod čelenkou za lícnice a druhou rukou udidlo a to dáme koni do huby. Když ji nechce otevřít dáme mu prst do koutku, tam nemá zuby. Pak mu dáme nátylník za uši. Zapneme nánosník a podhrdelník.
A v tuhle část máme hotovo.
Doufám že to někomu pomůže a AHOJ

 

Uděleno: 50 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?