Jak prožívá Vánoce pes

19. prosince 2012

Nastává nejkrásnější čas v roce. Vánoce jsou pro naprostou většinu z nás obdobím, kdy se soustředíme na naše nejbližší a žijeme pouze touhou přichystat sobě i druhým pohodový čas, kdy také obdarováváme. Naši mazlíčci mezi nejbližší rozhodně patří.

Pes a štědrovečerní tabule

Že bychom naše pejsky neměli krmit tím, co máme rádi my, je obecně známo. Přesto spousta z nás neodolá prosebným psím očím a neudrží se. Výsledkem jsou pak zažívací problémy a právě o Vánocích přeplněné ordinace veterinárních lékařů.

V současné době lze ale psí chutě uspokojit velmi zdravě a také tak, aby rozhodně jejich chuťové buňky nestrádaly. Koupit je možné prakticky cokoliv. Nejen speciální vánoční cukroví, ale také různé druhy pamlsků, které nahradí vše, co má na stole jeho dvounohý kamarád.

Vyloženě psí dobroty ale také lze vyrobit a to poměrně snadno. Pejsek tak může mít doma vyrobené speciální pečivo, dorty, pohrát si můžeme i se štědrovečerní večeří, která bude jen z produktů, které našim chlupáčkům neublíží. Fantazii se meze rozhodně nekladou.

 

Slavnostní oblečení i pro psy

Potrpíte si na slavnostní oděv, ve kterém usedáte za štědrovečerní stůl? Tak věřte, že stejně můžete nastrojit i svého chlupatého miláčka. Oblečky všech možných druhů a střihů je možné nejen koupit, ale také si zapůjčit v půjčovně.

Oblečky nejsou jen na parádu, mají skvělý ochranný efekt, pokud chodíte v chladném počasí venčit. Hlavně malá a krátkosrstá plemena jsou velmi choulostivá, tím spíše, jsou – li celý den doma. Pokud s pejskem, který je zvyklý na teplo, vyběhnete ven, je to stejné, jako kdybyste vyběhli ven v krátkém rukávu.

Pokud ale pejska oblékáte doma, pozor na to, aby nedošlo k přehřátí organismu. Je to stejně nebezpečné, jako když je mu zima.

 

Vánoční dárky pro psy

K Vánocům neodmyslitelně patří dárky. Pokud máte doma chlupáče, je naprostou samozřejmostí, že i on pod stromkem něco najde. Co ale koupit, aby měl opravdu radost?

Pokud svého pejska dobře znáte, víte také, co ho baví. Pokud miluje míčky, nakoupíte právě tohle. Určitě nepohrdne ani žvýkací kostí nebo úplně jinou hračkou. Můžete vyzkoušet i naprosté překvapení a pejsek dostane pod stromeček něco, co ještě nemá. Výsledek vás může překvapit. Pejsek si hračku oblíbí a už se bez ní nikam nehne.

 

Pokud doma žádného chlupáčka nemáte a toužíte udělat radost, zajděte do nejbližšího útulku a vyberte si společníka. Dát domov někomu, kdo ho nemá a moc radosti si navíc v životě neužil, je asi nejhezčí a nejšlechetnější dárek. Pak už není ani potřeba složitě něco vymýšlet. Nový domov je pak tím nejkrásnějším dárkem na celý zbytek života.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?